30 Ապրիլի, 2016 15:14Ապրիլի 30-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը զինված ուժերի ժամկետային զինծառայող, ականանետի նշանառու, շարքային Հարություն Բադալյանին է հանձնել Հայրենիքի պաշտպանության ու անվտանգության ապահովման գործում ցուցաբերած բացառիկ արիության, անձնուրացության ու հմտության համար ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի հրամանագրով նրան շնորհված «Մարտական խաչ» երկրորդ աստիճանի շքանշանը:
ՀՀ ռազմաքաղաքական ղեկավարության անունից խորին երախտագիտություն հայտնելով զինծառայողին և նրա ծնողներին հայրենիքին նվիրված զավակ դատիարակելու համար` ՀՀ պաշտպանական գերատեսչության ղեկավար Սեյրան Օհանյանն ընդգծել է, որ ողջ ժողովուրդն է հպարտանում մերօրյա հերոսների սխրանքով, և շարքային Հարություն Բադալյանի ու նրա նման տղաների օրինակը ևս մեկ ապացույցն է այն բանի, որ հայկական զինուժ իր պատրաստվածությամբ, զինծառայողների բարոյահոգեբանական բարձր մակարդակի և մարտական ոգու շնորհիվ պատրաստ է յուրաքանչյուր վայրկյան ճնշել հակառակորդի ցանկացած գործողություն:

30 April, 2016 15:14On April 30th, RA Defence Minister Seyran Ohanyan awarded conscript soldier of the Armed Forces, Private Harutyun Badalyan with the Second Degree Combat Cross medal, under RA President Serzh Sargsyan’s decree, for his exceptional courage, selflessness, and skills in ensuring the security and defence of the Motherland.
Defence Minister Seyran Ohanyan expressed sincere gratitude on behalf of the RA military-political leadership, and stated that our entire nation is proud of the contemporary heroic deeds carried out by our soldiers. He went on the add that Private Harutyun Badalyan and men like him prove once again that the Armenian Army has the ability to suppress any enemy operation at any moment, due to its preparedness, its servicemen’s high level of moral and psychological standards, and its combat spirit.