13 Ապրիլի, 2016 09:35ՀՀ ԶՈւ առաջապահ ստորաբաժանումները, ցուցաբերելով զսպվածություն, պատասխան գործողությունների են դիմել միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքում և վստահորեն վերահսկում են սահմանային իրավիճակը:
ԼՂՀ ՊԲ-ից ստացված օպերատիվ տեղեկատվության համաձայն` ապրիլի 12-ի լույս 13-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում օպերատիվ իրադրությունը մնացել է նույնը: Հակառակորդը շարունակել է տարբեր տրամաչափի հրաձգային զենքերից խախտել կողմերի միջև ձեռքբերված կրակի դադարեցման մասին բանավոր պայմանավորվածությունը՝ կրակելով ինչպես դիպուկահար զենքերից, այնպես էլ նռնականետերից:
Ընդհանուր առմամբ, նշված ժամանակահատվածում ադրբեջանական զինուժը կատարել է 106 խախտում: Իրավիճակը կայունացնելու նպատակով ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները հակառակորդին պատասխանել են 23 անգամ:
Հակառակորդի խախտումների հետևանքով վիրավորվել է ՊԲ 1 զինծառայող:
Ղարաբաղյան ուժերը շարունակում են ուշադիր հետևել մարտագծում տիրող իրավիճակին և անհրաժեշտության դեպքում դիմում հակաքայլերի:

13 April, 2016 09:35The RA AF frontline subdivisions have exercised restraint, retaliated only in cases of strict necessity, and confidently pursue monitoring the situation on the border.
In accordance with the situational report conveyed by the NKR DA, on the night of April 12-13, the operative situation on the line of contact separating the opposing forces of Nagorno-Karabakh and Azerbaijan remained the same. The enemy continued infringing the verbal agreement on ceasefire by firing with various caliber weapons, including snipers and mortars.
Overall, Azerbaijan has committed 106 violations in the abovementioned timeframe. In the purpose of stabilizing the situation, the DA frontline subdivisions retaliated 23 times.
In consequence of the enemy's violations, one DA serviceman has been wounded.
Nagorno-Karabakh's forces continue to closely supervise the state within the combat zone, and apply counter-measures when required.