ՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում հավատարմագրված օտարերկրյա ռազմական կցորդներին
29 Հունվարի, 2011 00:00ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն այսօր ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում հավատարմագրված ռազմական կցորդներին: Պաշտպանության նախարարը ներկայացրել է ՀՀ կառավարության կողմից հաստատված պաշտպանության նախարարության 2011 թվականի գերակա խնդիրները, իրականացվող պաշտպանական քաղաքականությունը, պաշտպանական բարեփոխումները և պատասխանել նրանց հարցերին:
Անդրադառնալով ղարաբաղյան հակամարտության բանակցային գործընթացում Ադրբեջանի կողմից պարբերաբար հնչող ռազմատենչ հայտարարություններին` Սեյրան Օհանյանը մասնավորապես ասել է. «Ադրբեջանը սպառնում է` ասելով` եկեք հարցը շտապ լուծեք, այլապես պատերազմ կսկսեմ: Մենք խնդրին անդրադառնում ենք հետևյալ կերպ` եկեք բանակցենք, որպեսզի հիմնախնդիրը առանց պատերազմի լուծվի: Դուք երեկ ծանոթացաք մեր զինված ուժերի բոլոր օղակների հրամանատարների հետ, նրանք վախեցող ու նահանջող չեն»:
ՀՀ պաշտպանության նախարարը օտարերկրյա ռազմական կցորդներին ասել է նաև, որ Հայաստանը գործընկեր պետությունների հետ ռազմական համագործակցություն իրականացնելիս թշնամանք չի սերմանում այն հարևանների նկատմամբ, որոնց հետ ունի չլուծված խնդիրներ և չի անում այպիսի քայլեր, որոնք կարող են վտանգել գործընկեր պետությունների տարածաշրջանային հավասարակշռված քաղաքականությունը:
Հանդիպմանը մասնակցող օտարերկրյա ռազմական կցորդները և ռազմական ներկայացուցիչները շնորհավորել են ՀՀ պաշտպանության նախարարին Բանակի օրվա կապակցությամբ և շնորհակալություն հայտնել կազմակերպված ընդունելության համար:

The Minister of Defence of the Republic of Armenia Received Foreign Military Attachés Accredited in the Republic of Armenia
29 January, 2011 00:00Today ARM Minister of Defence Seyran Ohanyan received the military attachés who are accredited in the Republic of Armenia. The Minister introduced the 2011 primary issues of the Ministry of Defence approved by the ARM Government. He also talked about the present defence policy, defence reforms, and answered their questions.
Talking about the constant warlike announcements of Azerbaijan in the negotiation process of Karabakh conflict, Seyran Ohanyan particularly stated, “Azerbaijan is threatening, saying let’s solve the problem quickly, otherwise I will start a war. We treat the issue as follows: let us negotiate, in order to solve the problem without a war. You can come and meet the commanders of all the sections of our AF – they are not coward and retreating people”.
Mr. Ohanyan also told the foreign attachés that while realizing military cooperation with partner countries Armenia does not sow enmity towards those neighbors, who can endanger the balanced regional policy of the partner states.
The foreign attachés and military representatives participating in the meeting congratulated ARM Defence Minister on the Army Day and thanked him for the reception.