Սեյրան Օհանյանն այցելել է Երևանի մաթեմատիկական մեքենաների գործարան
23 Փետրվարի, 2016 19:41Ձեռնարկության տնօրեն Արսեն Թառոյանը ներկայացրել է պաշտպանության նախարարության ենթակայությամբ ստեղծվող ռազմաարդյունաբերական պետական կոմիտեի շնորհանդեսային կենտրոնի վերանորոգված տարածքն ու կենտրոնի գործարկման հետ կապված հարցերը, մասնավորապես` շնորհանդեսային կենտրոնի շրջանակներում միսանական թվային հարթակի ստեղծման գաղափարը, որտեղ պետք է ներկայացված լինեն ռազմաարդյունաբերական ոլորտի ձեռնարկություններն՝ իրենց հնարավորություններով, ինչը կխթանի արտահանումը:
Շրջայցի ընթացքում Արսեն Թառոյանն անդրադարձել է ռազմաարդյունաբերական ձեռնարկությունների զարգացման հեռանկարներին և հանդես եկել համագործակցության մի շարք առաջարկություններով:
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը դրական է գնահատել կատարված աշխատանքները, առաջարկություններ արել շնորհանդեսային կենտրոնի կահավորման և գործարկման վերաբերյալ, ինչպես նաև հորդորել է ամրապնդել ռազմաարդյունաբերական պետական կոմիտեի, ձեռնարկությունների և տնտեսության այլ ճյուղերի կապն ու հետագա համագործակցությունը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են նաև ձեռնարկությունում իրականացվող ծրագրերն ու առաջիկա նախագծերը, այդ թվում՝ ընկերության տարածքում Հայ տեք կիբեռանվտանգության կենտրոնի գործարկման և նոյեմբեր ամսին ՀԱՊԿ շրջանակներում ArmHiTec ռազմական արտադրանքի միջազգային ցուցահանդեսի անցկացման հետ կապված մի շարք հարցեր:

Seyran Ohanyan Visited the Yerevan Computer Research and Development Institute
23 February, 2016 19:41Institute director Arsen Taroyan presented the newly renovated premises of the presentation center of the military industrial state committee under the jurisdiction of the Ministry of Defence, as well as other issues related to the center. Ongoing works and future plans of the enterprise were also presented. During the tour, Arsen Taroyan made reference to the long-term development of the military industrial enterprises and presented several proposals.
The head of the defence administration valued the work done at the research institute, made several recommendations for the furnishing and launch of the presentation center, and encouraged the the military industrial state committee to strengthen links with other branches of the economy, and consider questions of consumption.
During the meeting, an idea concerning the creation of a new website was discussed, where all military-industrial production of Armenia will be presented.