Մոնթեականները «Պատանի հայրենասերների» մրցույթում գրավել են առաջին տեղը
23 Փետրվարի, 2016 18:05Մոնթեականներին «Զվարթնոց» օդանավակայանում դիմավորել են վարժարանի հրամանատարական կազմը, վարժարանի սաների ծնողներն ու ընկերները, զինվորականներ: Հաղթողներն իրենց հետ հայրենիք են բերել հավաքի գլխավոր գավաթը, մեդալներ ու «Օրվա հերոսը» կրծքանշաններ:
«Պատանի հայրենասերներ» հերթական հավաքը, որին ՀՀ ՊՆ Մոնթե Մելքոնյանի անվան ռազմամամարզական վարժարանի սաները մասնակցում են 2011թ.-ից, համախմբել էր ԱՊՀ անդամ պետությունների` Բելառուսի, Ռուսաստանի, Ղազախստանի, Ղրղզստանի հավաքական թիմեր: Այս տարի հավաքին մասնակցել են նաև Չինաստանից ժամանած պատանիները:
Հավաքի ընթացքում թիմերը մրցել են ռազմականացված էստաֆետի, արգելագոտիների հաղթահարման, հրաձգության, ռազմական տեղագրության, համալիր ուժային վարժությունների և այլ անվանակարգերում: Մոնթեականները բոլոր վարժություններում իրենց գերազանց են դրսևորել և կարողացել են առաջադրանքները կատարել բարձր մակարդակով` տեսական ու գործնական վարժություններն իրականացնելով սահմանված ժամկետում: Միջազգային այս հավաք-մրցույթում իրենց արդեն երրորդ հաղթանակի գրավականը վարժարանի սաները համարում են իրենց միասնականությունը, համախմբվածությունը և բարձր պատրաստվածությունը:

23 February, 2016 18:05The commanding staff of the Monte Melqonyan Military School, parents and friends welcomed the participants at the "Zvartnots" airport.The winners brought with them the championship cup, medals and "Hero of the Day" badges.
The "Young Patriots" competition, in which students from the Monte Melqonyan Military School have participated since 2011, consists of teams from CIS countries Belarus, Russia, Kazakhstan, and Kirghistan. This year Chinese youth also participated in the event.
During the meeting, the teams competed in a military relay race, an obstacle course, shooting, military topography, team exercises, etc. The students had excellent performances in all competitions, and were able to complete theoretical and practical exercises in a timely fashion. The students consider the main factor of their third victory in the international competition to be unity and well preparedness.