19 Նոյեմբերի, 2015 12:49Նոյեմբերի 18-ից 19-ը ՀՀ պաշտպանության նախարարի հրավերով Հայաստանի Հանրապետությունում է գտնվում ՌԴ ռազմարդյունաբերական համալիրի կոլեգիայի նախագահի տեղակալ, ՀԱՊԿ երկրներում ռազմատնտեսական համագործակցության հարցերով ՌԴ ռազմարդյունաբերական համալիրի կոլեգիայի խորհրդի նախագահ Օլեգ Բոչկարյովի գլխավորած պատվիրակությունը:
Այցի հիմնական նպատակն է Հայաստանի Հանրապետության ռազմարդյունաբերական համալիրին ծանոթանալը, համագործակցության նոր եզրեր գտնելը՝ հետագայում համատեղ նոր ձեռնարկություններ ստեղծելու համար:
Այցի ընթացքում պատվիրակությունը ծանոթացավ ՀՀ մի շարք ռազմարդյունաբերական ձեռնարկությունների գործունեությանը, մասնավորապես՝ «Չարենցավանի հաստոցաշինական գործարան» ԲԲԸ, «Պատնեշ» ՓԲԸ, «Գառնի լեռ» ՓԲԸ, «ԵրՄՄԳՀԻ» ՓԲԸ և «ԼՏ Պիրկալ» ՓԲԸ:
Այցի ընթացքում Օլեգ Բոչկարյովին ընդունեցին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը և ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ, նյութատեխնիկական ապահովման դեպարտամենտի պետ Ալիկ Միրզաբեկյանը:

19 November, 2015 12:49The deputy chairman of the board of the Russian military-industrial complex, and President of the Board of the Russian military-industrial complex on issues concerning military economic cooperation amongst CSTO member states, Oleg Bochkaryov is in the Republic of Armenia from November 18th to 19th, by invitation from the Minister of Defence of the Republic of Armenia.
The main objective of the visit is to familiarize with the military-industrial complex of the Republic of Armenia, and to find new ground for cooperation to launch new join ventures in the future.
The delegation familiarized itself with the activities of several RA military-industrial enterprises, more specifically: "Charencavan Machine Building Factory" JSC, "Pantesh" CJSC, "Garni Ler" CJSC, "YerSRIMM" CJSC and "LT PYRKAL" CJSC.
During the visit, Oleg Bochkaryov was received by the Minister of Defence of the Republic of Armenia and Deputy Minister of Defence of the Republic of Armenia, chief of the Logistics Department, Alik Mirzabekyan.