19 Նոյեմբերի, 2015 12:49Նոյեմբերի 18-ից 19-ը ՀՀ պաշտպանության նախարարի հրավերով Հայաստանի Հանրապետությունում է գտնվում ՌԴ ռազմարդյունաբերական համալիրի կոլեգիայի նախագահի տեղակալ, ՀԱՊԿ երկրներում ռազմատնտեսական համագործակցության հարցերով ՌԴ ռազմարդյունաբերական համալիրի կոլեգիայի խորհրդի նախագահ Օլեգ Բոչկարյովի գլխավորած պատվիրակությունը:
Այցի հիմնական նպատակն է Հայաստանի Հանրապետության ռազմարդյունաբերական համալիրին ծանոթանալը, համագործակցության նոր եզրեր գտնելը՝ հետագայում համատեղ նոր ձեռնարկություններ ստեղծելու համար:
Այցի ընթացքում պատվիրակությունը ծանոթացավ ՀՀ մի շարք ռազմարդյունաբերական ձեռնարկությունների գործունեությանը, մասնավորապես՝ «Չարենցավանի հաստոցաշինական գործարան» ԲԲԸ, «Պատնեշ» ՓԲԸ, «Գառնի լեռ» ՓԲԸ, «ԵրՄՄԳՀԻ» ՓԲԸ և «ԼՏ Պիրկալ» ՓԲԸ:
Այցի ընթացքում Օլեգ Բոչկարյովին ընդունեցին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը և ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ, նյութատեխնիկական ապահովման դեպարտամենտի պետ Ալիկ Միրզաբեկյանը:

19 Ноября, 2015 12:4918-19-го ноября по приглашению министра обороны РА в Республике Армения находится делегация во главе с заместителем председателя коллегии Военно-промышленного комплекса (ВПК), главой совета коллегии ВПК РФ по военно-экономическому сотрудничеству в странах-членах Организации Договора о коллективной безопасности (ОДКБ) Олегом Бочкаревым.
Основной целью визита является ознакомление российской делегации с военно-промышленным комплексом Республики Армения, нахождение новых сфер сотрудничества для создания в будущем новых совместных предприятий.
В ходе визита делегация ознакомилась с работой ряда военно-промышленных предприятий РА, среди которых ОАО «Чаренцаванский станкостроительный завод»,ЗАО «Патнеш», ЗАО «Гарни лер», ЗАО «Ереванский завод математических машин» и ЗАО «ЛТ-Пиркал».
Олега Бочкарева приняли министр обороны РА Сейран Оганян и заместитель министра обороны РА, начальникдепартамента материально-технического обеспечения Алик Мирзабекян.