Ռուսաց լեզվի լսարանի բացում ՀՀ պաշտպանության նախարարությունում
25 Փետրվարի, 2011 00:00ՀՀ պաշտպանության նախարարության օտար լեզուների կենտրոնում այսօր բացվել է ռուսաց լեզվի լսարան:
Միջոցառմանը մասնակցել են ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը և Հայաստանում Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ և լիազոր դեսպան Վյաչեսլավ Կովալենկոն:
ՀՀ պաշտպանության նախարարն իր ելույթում նշել է, որ ռուսաց լեզվի նորաբաց լսարանը ՀՀ զինված ուժերի սպաներին հնարավորություն կտա Ռուսաստանի Դաշնության ռազմաուսումնական հաստատություններ մեկնելուց առաջ կատարելագործել ռուսաց լեզվի իմացությունը:

Открытие аудитории русского языка в Министерстве обороны РА
25 Февраля, 2011 00:00Сегодня в Центре иностранных языков Министерства обороны РА открылась аудитория русского языка.
На мероприятии присутствовали министр обороны РА Сейран Оганян и чрезвычайный и полномочный посол Российской Федерации в Республике Армения Вячеслав Коваленко.
Министр обороны в своем выступлении отметил, что открытая аудитория русского языка даст возможность офицерам вооруженных сил РА перед отъездом в военно-учебные заведения Российской Федерации усовершенствовать свои знания по русскому языку.