23 Օգոստոսի, 2011 00:00Ս.թ օգոստոսի 23-ից 27-ը ՀՀ պաշտպանության նախարարությունում անցկացվելիք ՌԴ ԶՈՒ և ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբերի աշխատանքային խմբերի շտաբային բանակցություններին մասնակցելու նպատակով այսօր Հայաստան է ժամանել ՌԴ զինված ուժերի պատվիրակությունը` ՌԴ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի ակադեմիայի դոցենտ, գեներալ-մայոր Ա.Ռոգվոյի գլխավորությամբ:
Այցի ընթացքում կքննարկվեն ՀՀ ԶՈՒ և ՌԴ ԶՈՒ զորքերի (ուժերի) միավորված խմբավորման համատեղ կիրառման փաստաթղթերի ճշտման, ռազմավարական պլանավորման, զորքերի ավտոմատ կառավարման համակարգի ստեղծման և ՀՕՊ զորքերի (ուժերի) կառավարման համակարգի ավտոմատացման հարցերը:

23 Августа, 2011 00:00С целью участия в штабных переговорах рабочих групп Главного штаба ВС РА и Генерального штаба ВС РФ, проводимых в Министерстве обороны РА с 23-го по 27-е августа с.г., сегодня в Армению прибыла делегация ВС РФ, возглавляемая доцентом Академии Генерального штаба ВС РФ, генерал-майором А.Роговым.
Во время визита будут обсуждены вопросы уточнения документов о совместном применении Объединенной группировки войск (сил) ВС РА и ВС РФ, стратегического планирования, создания системы автоматического управления войсками и автоматизации системы управления войсками (силами) ПВО.