Բանակի ուսումնական նոր փուլի մեկնարկը
11 Հունվարի, 2011 00:00Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը բանակի ուսումնական նոր փուլի մեկնարկի կապակցությամբ այսօր այցելել է զինված ուժերի հրետանային զորամասերից մեկը:
Կարևորելով յուրաքանչյուր զինծառայողի գիտելիքներն ու մարտական պատրաստությունը` պաշտպանության նախարարն ասել է, որ դրանից է կախված մեր զինված ուժերի մարտունակությունը:
Սեյրան Օհանյանը շնորհավորել է զինծառայողներին ուսումնական նոր փուլի կապակցությամբ և նշել, որ ուսումնական գործընթացը, հանդիսանալով զինված ուժերի մարտական պատրաստության կարևոր բաղադրիչը, 2011 թվականին լինելու է պաշտպանության նախարարության ղեկավարության առանձնահատուկ ուշադրության կենտրոնում:

Стартовал армейский новый учебный этап
11 Января, 2011 00:00Министр обороны РА Сейран Оганян в связи со стартом армейского нового учебного этапа посетил один из артиллерийских воинских частей вооруженных сил.
Отметив важность знаний и боевой подготовки каждого военнослужащего, министр обороны сказал, что из этого зависит боеспособность наших вооруженных сил.
Сейран Оганян поздравил военнослужащих в связи с новым учебным этапом и отметил, что учебный процесс, являющийся важной составляющей боевой подготовки вооруженных сил, в 2011г. будет в центре особого внимания Министерства обороны.