Բանակի ուսումնական նոր փուլի մեկնարկը
11 Հունվարի, 2011 00:00Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը բանակի ուսումնական նոր փուլի մեկնարկի կապակցությամբ այսօր այցելել է զինված ուժերի հրետանային զորամասերից մեկը:
Կարևորելով յուրաքանչյուր զինծառայողի գիտելիքներն ու մարտական պատրաստությունը` պաշտպանության նախարարն ասել է, որ դրանից է կախված մեր զինված ուժերի մարտունակությունը:
Սեյրան Օհանյանը շնորհավորել է զինծառայողներին ուսումնական նոր փուլի կապակցությամբ և նշել, որ ուսումնական գործընթացը, հանդիսանալով զինված ուժերի մարտական պատրաստության կարևոր բաղադրիչը, 2011 թվականին լինելու է պաշտպանության նախարարության ղեկավարության առանձնահատուկ ուշադրության կենտրոնում:

New Military-Educational Period
Today ARM Minister of Defence Seyran Ohanyan visited one of the artillery units of the Armed Forces for the launch of the new educational period in the Army.
Underlining the importance of the knowledge and combat preparedness of each serviceman, the Minister of Defence stated that the efficiency of our AF depends it.
Seyran Ohanyan congratulated the servicemen for the new educational period and mentioned that being an important element of the AF combat preparedness, in 2011 the educational process is going to be in the center of attention of the MoD leadership.