Համագործակցության պայմանագրեր պաշտպանության նախարարության և ԲՈՒՀ-երի միջև
24 Հունվարի, 2011 00:00ՀՀ պաշտպանության նախարարության և Երևանի պետական համալսարանի, Հայաստանում ֆրանսիական համալսարանի ու Ռուս-հայկական սլավոնական համալսարանի միջև այսօր ստորագրվել են համագործակցության պայմանագրեր:
ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն իր ելույթում նշել է, որ ԲՈՒՀ-երի հետ համագործակցության պայմանագրերը ուսանողներին հնարավորություն կտան իրենց ուսումնական պրակտիկան անցկացնել պաշտպանական գերատեսչությունում, իսկ նրանցից լավագույնների համար հնարավոր է լինեն պաշտպանության նախարարությունում աշխատանքային գործունեության հեռանկարներ:
Միջոցառմանը մասնակցող ռեկտորները պաշտպանության նախարարին շնորհակալություն են հայտնել համագործակցության ընդլայնման համար` նշելով, որ այս նախաձեռնությունը կարող է նպաստել, որպեսզի ուսանողներն իրենց ակադեմիական գիտելիքները լրացնեն գործնական հմտություններով և միաժամանակ իրենց գիտելիքներով նպաստեն պաշտպանական գերատեսչության աշխատանքներին:

Cooperation Agreement between the Ministry of Defence and Universities
24 January, 2011 00:00Today cooperation treaties were signed between the Ministry of Defence of the Republic of Armenia and Yerevan State University, the French University in Armenia and the Russian-Armenian Slavonic University.
In his speech ARM Defence Minister Seyran Ohanyan stated that the cooperation treaty with the Higher Educational Institutions will allow students to take their educational internship in the MoD As for the best ones, there may be employment prospects in the Ministry of Defence.
The rectors participating in the event thanked the Minister of Defence for broadening the cooperation, stating that this initiative can help the students fill up their academic knowledge with practical skills and at the same time promote the work of the Ministry of Defence.