Համագործակցության պայմանագրեր պաշտպանության նախարարության և ԲՈՒՀ-երի միջև
24 Հունվարի, 2011 00:00ՀՀ պաշտպանության նախարարության և Երևանի պետական համալսարանի, Հայաստանում ֆրանսիական համալսարանի ու Ռուս-հայկական սլավոնական համալսարանի միջև այսօր ստորագրվել են համագործակցության պայմանագրեր:
ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն իր ելույթում նշել է, որ ԲՈՒՀ-երի հետ համագործակցության պայմանագրերը ուսանողներին հնարավորություն կտան իրենց ուսումնական պրակտիկան անցկացնել պաշտպանական գերատեսչությունում, իսկ նրանցից լավագույնների համար հնարավոր է լինեն պաշտպանության նախարարությունում աշխատանքային գործունեության հեռանկարներ:
Միջոցառմանը մասնակցող ռեկտորները պաշտպանության նախարարին շնորհակալություն են հայտնել համագործակցության ընդլայնման համար` նշելով, որ այս նախաձեռնությունը կարող է նպաստել, որպեսզի ուսանողներն իրենց ակադեմիական գիտելիքները լրացնեն գործնական հմտություններով և միաժամանակ իրենց գիտելիքներով նպաստեն պաշտպանական գերատեսչության աշխատանքներին:

Договоры сотрудничества между Министерством обороны и ВУЗ-ами
24 Января, 2011 00:00Сегодня были подписаны договоры сотрудничества между Министерством обороны РА и Ереванским государственным университетом, Французским университетом в Армении и Российско-армянским славянским университетом.
В своем выступлении министр обороны РА Сейран Оганян отметил, что договоры сотрудничества с ВУЗ-ами дадут студентам возможность провести учебную практику в оборонном ведомстве, а для лучших из них не исключается возможность перспективы трудовой деятельности в Министерстве обороны.
Присутствующие на мероприятии ректоры поблагодарили министра обороны за расширение сотрудничества, отметив, что эта инициатива может способствовать тому, чтобы студенты свои академические знания дополнили практическими навыками и одновременно своими знаниями содействовали работам оборонного ведомства.