Ստորագրվել է ՀՀ պաշտպանության նախարարության և ԳԴՀ դաշնային պաշտպանության նախարարության միջև 2011 թվականի երկկողմ համագործակցության պլանը
25 Հունվարի, 2011 00:00ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն այսօր ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Հանս-Շոհան Շմիթին:
Քննարկվել են պաշտպանության ոլորտում հայ-գերմանական համագործակցությանն առնչվող հարցեր:
ՀՀ պաշտպանության նախարարը բարձր է գնահատել Գերմանիայի հետ պաշտպանության ոլորտում համագործակցության մակարդակը` նշելով, որ համագործակցությունը հատկապես աշխուժացել է` Աֆղանստանում գերմանական խաղաղապահ ուժերի հրամանատարության ներքո հայկական խաղաղապահ զորախմբի առաքելության արդյունքում:
Հանդիպման ավարտին ստորագրվել է ՀՀ պաշտպանության նախարարության և ԳԴՀ դաշնային պաշտպանության նախարարության միջև 2011 թվականի երկկողմ համագործակցության պլանը:

Подписан план двустороннего сотрудничества на 2011г. между Министерством обороны РА и Федеративным министерством обороны ФРГ
25 Января, 2011 00:00Министр обороны РА Сейран Оганян сегодня принял чрезвычайного и полномочного посла Федеративной Республики Германия в Республике Армения Ганса-Йохена Шмидта.
Были обсуждены вопросы армяно-германского сотрудничества в области обороны.
Министр обороны РА высоко оценил уровень сотрудничества с Германией в области обороны, отметив, что сотрудничество особенно активизировалось в результате деятельности миссии армянской миротворческой воинской группы в Афганистане под командованием германских миротворческих сил.
В завершение встречи был подписан план двустороннего сотрудничества на 2011г. между Министерством обороны РА и Федеративным министерством обороны ФРГ.