Ստորագրվել է ՀՀ պաշտպանության նախարարության և ԳԴՀ դաշնային պաշտպանության նախարարության միջև 2011 թվականի երկկողմ համագործակցության պլանը
25 Հունվարի, 2011 00:00ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն այսօր ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Հանս-Շոհան Շմիթին:
Քննարկվել են պաշտպանության ոլորտում հայ-գերմանական համագործակցությանն առնչվող հարցեր:
ՀՀ պաշտպանության նախարարը բարձր է գնահատել Գերմանիայի հետ պաշտպանության ոլորտում համագործակցության մակարդակը` նշելով, որ համագործակցությունը հատկապես աշխուժացել է` Աֆղանստանում գերմանական խաղաղապահ ուժերի հրամանատարության ներքո հայկական խաղաղապահ զորախմբի առաքելության արդյունքում:
Հանդիպման ավարտին ստորագրվել է ՀՀ պաշտպանության նախարարության և ԳԴՀ դաշնային պաշտպանության նախարարության միջև 2011 թվականի երկկողմ համագործակցության պլանը:

The 2011 Bilateral Cooperation Plan was Signed between the Ministry of Defence of the Republic of Armenia and the Federal Ministry of Defence of the Federal Republic of Germany
25 January, 2011 00:00Today ARM Defence Minister Seyran Ohanyan received ambassador of the Federal Republic of Germany to Armenia Hans-Jochen Schmidt.
They discussed matters related to the Armenian-German cooperation in the defence sector.
Mr. Ohanyan highly evaluated the level of defence cooperation with Germany, stating that the cooperation became especially active as a result of the mission of the Armenian peacekeeping unit under the command of the German peacekeeping forces.
At the end of the meeting the 2011 Bilateral Cooperation Plan was Signed between the ARM Ministry of Defence and the Federal Ministry of Defence of Germany.