Քննարկվել են ՀՀ-ՌԴ ռազմական համագործակցության խնդիրները
17 Ապրիլի, 2013 00:00Ապրիլի 17-ին աշխատանքային այցով Ռուսաստանի Դաշնություն է ժամանել ՀՀ պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատար Սեյրան Օհանյանի գլխավորած պատվիրակությունը:
Նույն օրը տեղի է ունեցել երկու պետությունների պաշտպանության նախարարների գլխավորած պատվիրակությունների հանդիպումը:
Հանդիպման ընթացքում ՀՀ պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատար Ս.Օհանյանը և ՌԴ պաշտպանության նախարար Ս.Շոյգուն քննարկել են ռազմական և ռազմատեխնիկական երկկողմ համագործակցության ընթացիկ խնդիրները և հեռանկարները, կարծիքներ են փոխանակել տարածաշրջանային անվտանգության ապահովմանը վերաբերող մի շարք արդիական հարցերի շուրջ, դիտարկել են տեսանելի հեռանկարում տարածաշրջանում խաղաղության և կայունության ամրապնդման փոխգործակցության ուղղությունները և հեռանկարները:
Զրուցակիցներն ընդգծել են երկու երկրների պաշտպանական գերատեսչությունների միջև համագործակցության ամրապնդման դրական միտումները և հետագա զարգացման երկկողմ շահագրգռվածությունը:

Обсуждены задачи военного сотрудничества между РА и РФ
17 Апреля, 2013 00:0017-го апреля с рабочим визитом в Российскую Федерацию отбыла делегация, возглавляемая исполняющим обязанности Министра обороны РА Сейраном Оганяном.
В тот же день состоялась встреча делегаций, возглавляемых министрами обороны двух государств.
В ходе встречи исполняющий обязанности Министра обороны РА Сейран Оганян и Министр обороны РФ Сергей Шойгу обсудили текущие задачи и перспективы двустороннего военного и военно-технического сотрудничества, обменялись мнениями по ряду актуальных вопросов, касающихся обеспечения региональной безопасности, рассмотрели направления и перспективы взаимодействия для укрепления мира и стабильности в регионе в обозримой перспективе.
Собеседники отметили положительные тенденции укрепления сотрудничества между оборонными ведомствами двух стран и обоюдную заинтересованность в его дальнейшем развитии.