10 Փետրվարի, 2011 00:00ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն այսօր ընդունել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներին ու ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչին: ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների խնդրանքով Սեյրան Օհանյանը ներկայացրել է իրադրությունը հայ-ադրեբաջանական շփման գծում` նշելով, որ հայկական կողմը շարունակում է խստորեն պահպանել հրադադարի ռեժիմը:
ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն այսօր ընդունել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներին ու ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչին: ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների խնդրանքով Սեյրան Օհանյանը ներկայացրել է իրադրությունը հայ-ադրեբաջանական շփման գծում` նշելով, որ հայկական կողմը շարունակում է խստորեն պահպանել հրադադարի ռեժիմը: Միաժամանակ, ՀՀ պաշտպանության նախարարը մտահոգություն է հայտնել Ադրբեջանի կողմից հրադադարի ռեժիմի խախտումների ու հատկապես դիպուկահար գործողությունների ակտիվացման կապակցությամբ, որի չեզոքացման ուղղությամբ հայկական կողմը ձեռնարկում է համապատասխան միջոցառումներ:
ՀՀ պաշտպանության նախարարը մտահոգություն է հայտնել նաև գերիների վերադարձման վերաբերյալ 2010թ. հոկտեմբերին Աստրախանում ձեռք բերված պայմանավորվածությունների` Ադրբեջանի կողմից ոչ լիարժեք կատարման և գործընթացին խոչընդոտելու կապակցությամբ:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը միակարծիք են եղել հրադադարի ռեժիմի պահպանման, ինչպես նաև վստահության ամրապնդման միջոցառումների իրականացման կարևորության շուրջ:

The Minister of Defence of the Republic of Armenia Receives Co-Chairs of OSCE Minsk Group
10 February, 2011 00:00Today ARM MoD Seyran Ohanyan received the co-chairs of the OSCE Minsk Group and the personal representative of the OSCE chairperson. By the request of the co-chairs, Seyran Ohanyan told about the situation on the Armenian-Azerbaijani contact line, stating that the Armenian side strictly continues keeping the armistice regime.
Today ARM MoD Seyran Ohanyan received the co-chairs of the OSCE Minsk Group and the personal representative of the OSCE chairperson. By the request of the co-chairs, Seyran Ohanyan told about the situation on the Armenian-Azerbaijani contact line, stating that the Armenian side strictly continues keeping the armistice regime. At the same time ARM Defence Minister expressed his concern about the violations of the armistice by the Azerbaijani side, particularly about the activation of sniper activities. In order to nullify these activities the Armenian side takes relevant measures.
ARM Defence Minister was also concerned about the agreement reached in Astrakhan in 2010 about returning the hostages, which the Azerbaijani side fulfills incompletely, and hinders the process.
During the meeting, the sides agreed on the importance of preserving the armistice regime and realizing trust enforcement activities.