10 Փետրվարի, 2011 00:00ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն այսօր ընդունել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներին ու ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչին: ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների խնդրանքով Սեյրան Օհանյանը ներկայացրել է իրադրությունը հայ-ադրեբաջանական շփման գծում` նշելով, որ հայկական կողմը շարունակում է խստորեն պահպանել հրադադարի ռեժիմը:
ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն այսօր ընդունել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներին ու ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչին: ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների խնդրանքով Սեյրան Օհանյանը ներկայացրել է իրադրությունը հայ-ադրեբաջանական շփման գծում` նշելով, որ հայկական կողմը շարունակում է խստորեն պահպանել հրադադարի ռեժիմը: Միաժամանակ, ՀՀ պաշտպանության նախարարը մտահոգություն է հայտնել Ադրբեջանի կողմից հրադադարի ռեժիմի խախտումների ու հատկապես դիպուկահար գործողությունների ակտիվացման կապակցությամբ, որի չեզոքացման ուղղությամբ հայկական կողմը ձեռնարկում է համապատասխան միջոցառումներ:
ՀՀ պաշտպանության նախարարը մտահոգություն է հայտնել նաև գերիների վերադարձման վերաբերյալ 2010թ. հոկտեմբերին Աստրախանում ձեռք բերված պայմանավորվածությունների` Ադրբեջանի կողմից ոչ լիարժեք կատարման և գործընթացին խոչընդոտելու կապակցությամբ:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը միակարծիք են եղել հրադադարի ռեժիմի պահպանման, ինչպես նաև վստահության ամրապնդման միջոցառումների իրականացման կարևորության շուրջ:

10 Февраля, 2011 00:00Сегодня министр обороны РА Сейран Оганян принял сопредседателей Минской группы ОБСЕ и личного представителя действующего председателя ОБСЕ. По просьбе сопредседателей Минской группы ОБСЕ Сейран Оганян представил ситуацию на армяно-азербайджанской линии соприкосновения, отметив, что армянская сторона продолжает строго соблюдать режим прекращения огня.
Сегодня министр обороны РА Сейран Оганян принял сопредседателей Минской группы ОБСЕ и личного представителя действующего председателя ОБСЕ.
По просьбе сопредседателей Минской группы ОБСЕ Сейран Оганян представил ситуацию на армяно-азербайджанской линии соприкосновения, отметив, что армянская сторона продолжает строго соблюдать режим прекращения огня. Одновременно министр обороны РА выразил свою озабоченность по поводу нарушений режима прекращения огня со стороны Азербайджана и особенно активизации снайперских действий, в направлении нейтрализации которых армянская сторона предпринимает соответствующие меры.
Министр обороны выразил также озабоченность по поводу неполноценного выполнения, а также препятствию со стороны Азербайджана процессу возвращения пленных, договоренности о котором были прибретены в Астрахани в октябре 2010г.
В ходе встречи стороны выразили единое мнение о необходимости соблюдения режима прекращения огня, а также осуществления мер по укреплению доверия.