Վրաստանի պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալի այցը Հայաստան
25 Հունվարի, 2011 00:00Ս.թ. հունվարի 24-ից 25-ը աշխատանքային այցով Հայաստանում էր գտնվում Վրաստանի պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Նոդար Խարշիլաձեի գլխավորած պատվիրակությունը: Հունվարի 24-ին կայացել է ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դ.Տոնոյանի և Ն.Խարշիլաձեի առանձնազրույցը, այնուհետև երկու պատվիրակությունների ընդլայնված կազմով հանդիպումը: Հանդիպման ընթացքում կարևորվել է երկկողմ համագործակցությունը ռազմական կրթության և խաղաղապահության բնագավառներում, ինչպես նաև փորձի փոխանակումը երկու երկրների զինված ուժ
Ս.թ. հունվարի 24-ից 25-ը աշխատանքային այցով Հայաստանում էր գտնվում Վրաստանի պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Նոդար Խարշիլաձեի գլխավորած պատվիրակությունը: Հունվարի 24-ին կայացել է ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դ.Տոնոյանի և Ն.Խարշիլաձեի առանձնազրույցը, այնուհետև երկու պատվիրակությունների ընդլայնված կազմով հանդիպումը: Հանդիպման ընթացքում կարևորվել է երկկողմ համագործակցությունը ռազմական կրթության և խաղաղապահության բնագավառներում, ինչպես նաև փորձի փոխանակումը երկու երկրների զինված ուժերում իրականացվող պաշտպանական բարեփոխումների ոլորտում:
Հունվարի 25-ին վրացական պատվիրակության անդամներն այցելել են ՀՀ ՊՆ Վազգեն Սարգսյանի անվան ռազմական ինստիտուտ և ՀՀ ՊՆ խաղաղապահ բրիգադ:
Նոդար Խարշիլաձեին այսօր ընդունել է ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցեր:

Визит 1-го заместителя министра обороны Грузии в Армению
25 Января, 2011 00:00С 24 по 25 января с рабочим визитом в Армении находилась делегация, возглавляемая первым заместителем министра обороны Грузии Нодаром Харшиладзе.
С 24 по 25 января с рабочим визитом в Армении находилась делегация, возглавляемая первым заместителем министра обороны Грузии Нодаром Харшиладзе.
24-го января состоялась отдельная беседа 1-го замминистра обороны РА Давита Тонояна и Нодара Харшиладзе, а затем – встреча двух делегаций в расширенном составе. В ходе встречи была подчеркнута важность двустороннего сотрудничества в сферах военного образования и миротворчества, а также обмен опытом в сфере оборонных реформ, осуществляемых в вооруженных силах обеих стран.
25-го января члены грузинской делегации посетили Военный институт им.В.Саркисяна и миротворческую бригаду МО РА. Сегодня Нодара Харшиладзе принял министр обороны РА Сейран Оганян. В ходе встречи был обсужден ряд вопросов, представляющих взаимный интерес.