18 Մայիսի, 2015 00:00Ապրիլի 30-ից մայիսի 10-ը ՌԴ Թաթարստանի Հանրապետության մայրաքաղաք Կազանում անցկացվեց համառուսաստանյան ռազմամարզական կազմակերպությունների և կադետական կորպուսների երիտասարդական կրթական «Միություն-2015. Հաղթանակի ժառանգներ» հավաքը՝ նվիրված Հայրենական մեծ պատերազմի հաղթանակի 70-ամյակին:
Հավաքին մասնակցում էր նաև ՀՀ ՊՆ Մ.Մելքոնյանի անվան ռազմամարզական վարժարանի պետ, գնդապետ Վ.Ոսկանյանի գլխավորած պատվիրակությունը:
Հավաքի ծրագրում ընդգրկված էին 10-ից ավելի սպորտային մարզաձևեր՝ հրաձգություն, երթարշավ, սուսերամարտ, լող, ուժային տեստավորում, արգելագոտու հաղթահարում, ծանրաքարի բարձրացում, փեյնթբոլ, ռազմատակտիկական խաղ, պատմական վիկտորինա և այլն:
Համառուսաստանյան հավաքը թվով 46 թիմերի համար նաև ս.թ. օգոստոսի 15-ից 28-ը ՀՀ պաշտպանության նախարարության հովանու ներքո Ծաղկաձորում անցկացվելիք «Միություն-2015. Հաղթանակի ժառանգներ» երիտասարդական կրթական հավաքների մասնակիցների ընտրական փուլն էր: Լավագույնը ճանաչված վեց թիմերին, որոնք օգոստոսին կմասնակցեն ծաղկաձորյան հավաքներին, ՀՀ ՊՆ Մ.Մելքոնյանի անվան ռազմամարզական վարժարանի պետ, գնդապետ Վ.Ոսկանյանը հանձնեց հավաստագրեր:

18 May, 2015 00:00From April 30 to May 10, the youth educational gathering of “Union 2015: Heirs of Victory” for pan-military organizations and cadet corps, dedicated to the 70th Anniversary of Victory in the Great Patriotic War, was held in Kazan, capital of Tatarstan Republic of the Russian Federation.
The gathering was also attended by the delegation headed by Colonel V.Voskanyan, Head of the ARM MoD Military-Training School named after M.Melkonyan.
The program included a variety of 10 sports: shooting, hiking, fencing, swimming, power tests, overcoming obstacles, weight lifting, paintball, military-tactical game, history quiz, and more.
The given gathering also served as the qualifying round for the 46 teams, for the educational youth gathering of “Union 2015: Heirs of Victory” which will take place in Tsakhkadzor from August 15 to 28, under the auspices of the ARM Ministry of Defense. Colonel V.Voskanyan handed certificates to the best six teams who will participate in the gatherings of Tsakhkadzor.