30 Ապրիլի, 2015 00:00Ապրիլի 29-ին ՀՀ-ում հավատարմագրված օտարերկրյա ռազմական կցորդները 2015թ. աշխատանքային պլանի համաձայն այցելեցին ՀՀ ԶՈւ «Փամբակ» լեռնային ուսումնական կենտրոն: Այցին մասնակցում էին ՀՀ-ում հավատարմագրված Ռուսաստանի, Չինաստանի, Իրանի, ԱՄՆ-ի, Հունաստանի, Լիտվայի, Վրաստանի, Ղազախստանի, և Լեհաստանի ռազմական կցորդները և վերջիններիս օգնականները:
Այցի ընթացքում զորամասի հրամանատարը կցորդների հետ ճեպազրույց ունեցավ զորամասի վերաբերյալ: Այնուհետև զորամասի հրամանատարի ուղեկցությամբ հյուրերը շրջայց կատարեցին զորամասի տարածքում, ծանոթացան զորամասի ստեղծման պատմությանը, լեռնային պատրաստության մեթոդներին ու ծրագրերին, այցելեցին զորամասի դիտակետեր և դիտեցին անձնակազմի ֆիզիկական պատրաստության դասընթացը:
Հանդիպման ավարտին զորամասի հրամանատարը պատասխանեց ՀՀ-ում հավատարմագրված ռազմական կցորդների հարցերին:

30 Апреля, 2015 00:00
Согласно рабочему плану на 2015г. аккредитованные в РА военные атташе иностранных государств 29-го апреля посетили горный учебный центр ВС РА «Памбак». Присутствовали военные атташе России, Китая, Ирана, США, Греции, Литвы, Грузии, Казахстана, Польши и их помощники
В ходе визита командир войсковой части провел с военными атташебрифинг о части, затем гости, в сопоровождении командира, обошли территорию части, ознакомились с историей ее создания, методами и программами горной подготовки и наблюдали за уроком физической подготовки бойцов. В конце встречи командир части ответил на вопросы аккредитованных в РА военных атташе.