23 Մարտի, 2015 00:00
Մարտի 22-ից 24-ը աշխատանքային այցով Հայաստանի Հանրապետությունում են գտնվում Հավաքական անվտանգության մասին պայմանագրի կազմակերպության գլխավոր քարտուղար Նիկոլայ Բորդյուժան և ՀԱՊԿ-ի միացյալ շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Ալեքսանդր Ստուդենիկինը:
Մարտի 23-ին ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում կայացել է պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանի հանդիպումը Նիկոլայ Բորդյուժայի և Ալեքսանդր Ստուդենիկինի հետ: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ՀԱՊԿ-ի Հավաքական անվտանգության խորհրդի 2014թ. դեկտեմբերյան վեհաժողովի որոշումների իրականացման հարցերն` ուղղված ՀԱՊԿ-ի ռազմական բաղադրիչի հետագա զարգացմանը, ինչպես նաև միջազգային և տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող խնդիրներ: Հատուկ ուշադրության են արժանացել ընթացիկ տարում ՀԱՊԿ-ի շրջանակներում պլանավորված միջոցառումների կազմակերպման ու անցկացման խնդիրները, մասնավորապես՝ Հայաստանի Հանրապետությունում կայանալիք ՀԱՊԿ-ի հավաքական խաղաղապահ ուժերի «Անսասան եղբայրություն-2015» համատեղ զորավարժության նախապատրաստման ընթացքը:

23 March, 2015 00:00
From March 22 to 24, CSTO Secretary General Nikolay Bordyuzha and the Chief of the CSTO Joint Staff, Lieutenant-General Alexander Studenikin will be situated in the Republic of Armenia.
On March 23, a meeting was held in the administrative complex of the ARM Ministry of Defence between Defence Minister Seyran Ohanyan, Nikolay Bordyuzha and Alexander Studenikin. Throughout the meeting, the parties touched upon the implementation of decisions applied during the CSTO Collective Security Council meeting in December, 2014, which was aimed at discussing future developments for the CSTO military component, as well as international and regional security issues. Special attention was given to this year’s organizational and realization issues for CSTO events, especially to the preparation process for the “Inviolable Brotherhood 2015” joint military exercises involving peacekeeping forces of the CSTO, which will be held in the Republic of Armenia.