23 Մարտի, 2015 00:00
Մարտի 22-ից 24-ը աշխատանքային այցով Հայաստանի Հանրապետությունում են գտնվում Հավաքական անվտանգության մասին պայմանագրի կազմակերպության գլխավոր քարտուղար Նիկոլայ Բորդյուժան և ՀԱՊԿ-ի միացյալ շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Ալեքսանդր Ստուդենիկինը:
Մարտի 23-ին ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում կայացել է պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանի հանդիպումը Նիկոլայ Բորդյուժայի և Ալեքսանդր Ստուդենիկինի հետ: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ՀԱՊԿ-ի Հավաքական անվտանգության խորհրդի 2014թ. դեկտեմբերյան վեհաժողովի որոշումների իրականացման հարցերն` ուղղված ՀԱՊԿ-ի ռազմական բաղադրիչի հետագա զարգացմանը, ինչպես նաև միջազգային և տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող խնդիրներ: Հատուկ ուշադրության են արժանացել ընթացիկ տարում ՀԱՊԿ-ի շրջանակներում պլանավորված միջոցառումների կազմակերպման ու անցկացման խնդիրները, մասնավորապես՝ Հայաստանի Հանրապետությունում կայանալիք ՀԱՊԿ-ի հավաքական խաղաղապահ ուժերի «Անսասան եղբայրություն-2015» համատեղ զորավարժության նախապատրաստման ընթացքը:

23 Марта, 2015 00:00В Армении 22-24 марта с рабочим визитом находятся генеральный секретарь Организации договора о коллективной безопасности (ОДКБ) Николай Бордюжа и начальник Объединенного штаба ОДКБ генерал-лейтенант Александр Студеникин.
23 марта в административном комплексе МО РА состоялась встреча министра обороны Сейрана Оганяна с Николаем Бордюжей и Александром Студеникиным.
В ходе встречи обсуждались вопросы, касающиеся реализации решений, принятых на декабрьском 2014г. саммите СКБ ОДКБ, направленных на дальнейшее развитие военной составляющей ОДКБ, а также проблемы международной и региональной безопасности.
Особое внимание было уделено задачам по организации и проведению запланированных в рамках ОДКБ на текущий год мероприятий, в частности, подготовке к проведению в Республике Армения совместных учений коллективных миротворческих силОДКБ «Нерушимое братство – 2015».