ՀԱՊԿ-ի արագ արձագանքման հավաքական ուժերի «Փոխգործակցություն-2011» օպերատիվ-տակտիկական զորավարժության նախապատրաստական քննարկումներ
7 Փետրվարի, 2011 00:002011թ. հոկտեմբերին Հայաստանում անցկացելիք ՀԱՊԿ-ի արագ արձագանքման հավաքական ուժերի հետ համատեղ «Փոխգործակցություն-2011» օպերատիվ-տակտիկական զորավարժության անցկացման վերաբերյալ նախնական քննարկումներին մասնակցելու նպատակով ս.թ. փետրվարի 7-ին Մոսկվա է մեկնել ՀՀ զինված ուժերի պատվիրակությունը` ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ օպերատիվ վարչության պետ, գեներալ-մայոր Արտակ Դավթյանի գլխավորությամբ:
2011թ. հոկտեմբերին Հայաստանում անցկացելիք ՀԱՊԿ-ի արագ արձագանքման հավաքական ուժերի հետ համատեղ «Փոխգործակցություն-2011» օպերատիվ-տակտիկական զորավարժության անցկացման վերաբերյալ նախնական քննարկումներին մասնակցելու նպատակով ս.թ. փետրվարի 7-ին Մոսկվա է մեկնել ՀՀ զինված ուժերի պատվիրակությունը` ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ օպերատիվ վարչության պետ, գեներալ-մայոր Արտակ Դավթյանի գլխավորությամբ:
Փետրվարի 8-ից 9-ը անցկացվող խորհրդակցությանը, որին ՀՀ ԶՈՒ պատվիրակությունից բացի մասնակցելու են ՌԴ ՊՆ, ՀԱՊԿ-ի միացյալ շտաբի և ՀԱՊԿ-ի անդամ պետությունների զինված ուժերի ներկայացուցիչները, կքննարկվեն զորավարժության նախապատրաստմանն ու անցկացմանն առնչվող կազմակերպչական հարցեր:

Подготовительные обсуждения оперативно-тактического воинского учения “Взаимодействие-2011” Коллективных сил оперативного реагирования ОДКБ
7 Февраля, 2011 00:00С целью участия в подготовительном обсуждении намеченного на октябрь 2011г. оперативно-тактического воинского учения “Взаимодействие-2011” совместно с Коллективными силами оперативного реагирования ОДКБ, 7-го февраля отбыла в Москву делегация вооруженных сил РА во главе с начальником Оперативного управления ГШ ВС РА, генерал-майором Артаком Давтяном.
С целью участия в подготовительном обсуждении намеченного на октябрь 2011г. оперативно-тактического воинского учения “Взаимодействие-2011” совместно с Коллективными силами оперативного реагирования ОДКБ, 7-го февраля отбыла в Москву делегация вооруженных сил РА во главе с начальником Оперативного управления ГШ ВС РА, генерал-майором Артаком Давтяном.
В ходе совещания 8-9 февраля, на котором, кроме делегации ВС РА, примут участие также представители вооруженых сил МО РФ, объединенного штаба ОДКБ и государств-членов ОДКБ, будут обсуждены организационные вопросы по подготовке и проведению учения.