ՀԱՊԿ-ի արագ արձագանքման հավաքական ուժերի «Փոխգործակցություն-2011» օպերատիվ-տակտիկական զորավարժության նախապատրաստական քննարկումներ
7 Փետրվարի, 2011 00:002011թ. հոկտեմբերին Հայաստանում անցկացելիք ՀԱՊԿ-ի արագ արձագանքման հավաքական ուժերի հետ համատեղ «Փոխգործակցություն-2011» օպերատիվ-տակտիկական զորավարժության անցկացման վերաբերյալ նախնական քննարկումներին մասնակցելու նպատակով ս.թ. փետրվարի 7-ին Մոսկվա է մեկնել ՀՀ զինված ուժերի պատվիրակությունը` ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ օպերատիվ վարչության պետ, գեներալ-մայոր Արտակ Դավթյանի գլխավորությամբ:
2011թ. հոկտեմբերին Հայաստանում անցկացելիք ՀԱՊԿ-ի արագ արձագանքման հավաքական ուժերի հետ համատեղ «Փոխգործակցություն-2011» օպերատիվ-տակտիկական զորավարժության անցկացման վերաբերյալ նախնական քննարկումներին մասնակցելու նպատակով ս.թ. փետրվարի 7-ին Մոսկվա է մեկնել ՀՀ զինված ուժերի պատվիրակությունը` ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ օպերատիվ վարչության պետ, գեներալ-մայոր Արտակ Դավթյանի գլխավորությամբ:
Փետրվարի 8-ից 9-ը անցկացվող խորհրդակցությանը, որին ՀՀ ԶՈՒ պատվիրակությունից բացի մասնակցելու են ՌԴ ՊՆ, ՀԱՊԿ-ի միացյալ շտաբի և ՀԱՊԿ-ի անդամ պետությունների զինված ուժերի ներկայացուցիչները, կքննարկվեն զորավարժության նախապատրաստմանն ու անցկացմանն առնչվող կազմակերպչական հարցեր:

Preparatory Discussions for “Cooperation-2011” Rapid-Tactical Military Exercise of the Rapid Reaction Collective Forces of the CSTO
7 February, 2011 00:00In order to participate in the preliminary discussions about “Cooperation-2011” Rapid-Tactical Military Exercise of the Rapid Reaction Collective Forces of the CSTO, which is to be held in October, 2011 in Armenia, on 07 February, 2011 the ARM AF delegation, headed by Chief of the ARM AF GS Operative Department major-general Artak Davtyan, left for Moscow.
In order to participate in the preliminary discussions about “Cooperation-2011” Rapid-Tactical Military Exercise of the Rapid Reaction Collective Forces of the CSTO, which is to be held in October, 2011 in Armenia, on 07 February, 2011 the ARM AF delegation, headed by Chief of the ARM AF GS Operative Department Artak Davtyan, left for Moscow.
The conference, taking place on 8-9 February, where besides the ARM delegation representatives from RF MoD, CSTO combined staff, and Armed Forces of CSTO member countries are also participating, the goals of the military exercise and some organizational matters will be discussed.