Հայաստանում են ՆԱՏՕ-ի փորձագետները
Մարտի 2-ից 4-ը ժամանակահատվածում հերթական ամենամյա այցով Երևանում է գտնվում ՀՀ-ՆԱՏՕ Անհատական գործընկերության գործողությունների ծրագրի (ԱԳԳԾ) և Պլանավորման ու վերանայման գործընթացի (ՊՎԳ) իրականացման առաջընթացը գնահատող ՆԱՏՕ-ի խումբը:
ՀՀ արտաքին գործերի և պաշտպանության նախարարությունների համատեղ կազմակերպած այցը նպատակաուղղված է ԱԳԳԾ և ՊՎԳ ծրագրերով Հայաստանի և ՆԱՏՕ-ի ստանձնած փոխհանձնառությունների վերստուգմանը, համագործակցության և օժանդակության լրացուցիչ հնարավորությունների ի հայտ բերմանը: ՀՀ պաշտպանության նախարարության մասով ՆԱՏՕ-ի հետ համագործակցությունը քննարկվել է աշխատանքային խմբերի միջև լիագումար հանդիպումների և պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանի հետ մտքերի ամփոփիչ փոխանակման տեսքով: Քննարկումների ժամանակ ուսումնասիրվել են ԱԳԳԾ և ՊՎԳ նպատակների իրականացման ուղղությամբ Հայաստանի պաշտպանական գերատեսչության կատարած աշխատանքները: Հատկապես ուշադրություն է դարձվել ռազմակրթական ու անձնակազմի կառավարման ոլորտի բարեփոխումների, փոխգործունակության ամրապնդման և միջազգային խաղաղապահության շրջանակների ընդլայնման, ինչպես նաև պաշտպանության ոլորտում բարեվարքության ամրապնդման և կանանց դերակատարման բարձրացման ուղղությամբ պաշտպանության նախարարության գործադրած ջանքերին:

NATO experts in Armenia
3 March, 2015 00:00From March 2 to 4, the NATO group, evaluating the implementation of the Armenia-NATO Individual Partnership Action Plan (IPAP) and Planning and Review Process (PARP), is in Yerevan.
The visit, organized jointly by the Ministry of Foreign Affairs and the Ministry of Defence of the Republic of Armenia, aims at reviewing the mutual commitments of Armenia and NATO and revealing additional cooperation and assistance opportunities by the programs IPAP and PARP.
The cooperation with NATO was discussed by the working groups in the form of plenary meetings and exchange of ideas with First Deputy Minister of Defence Davit Tonoyan. During the discussions the works of the ARM Defence Ministry in the fulfillment of the IPAP and PARP programs were studied. Special attention was paid to the efforts of the Ministry of Defence in reforms in military education and personnel management, strengthening cooperation and expanding the scope of international peacekeeping circles, as well as enhancement of women’s role in defence.