Հայաստանում են ՆԱՏՕ-ի փորձագետները
Մարտի 2-ից 4-ը ժամանակահատվածում հերթական ամենամյա այցով Երևանում է գտնվում ՀՀ-ՆԱՏՕ Անհատական գործընկերության գործողությունների ծրագրի (ԱԳԳԾ) և Պլանավորման ու վերանայման գործընթացի (ՊՎԳ) իրականացման առաջընթացը գնահատող ՆԱՏՕ-ի խումբը:
ՀՀ արտաքին գործերի և պաշտպանության նախարարությունների համատեղ կազմակերպած այցը նպատակաուղղված է ԱԳԳԾ և ՊՎԳ ծրագրերով Հայաստանի և ՆԱՏՕ-ի ստանձնած փոխհանձնառությունների վերստուգմանը, համագործակցության և օժանդակության լրացուցիչ հնարավորությունների ի հայտ բերմանը: ՀՀ պաշտպանության նախարարության մասով ՆԱՏՕ-ի հետ համագործակցությունը քննարկվել է աշխատանքային խմբերի միջև լիագումար հանդիպումների և պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանի հետ մտքերի ամփոփիչ փոխանակման տեսքով: Քննարկումների ժամանակ ուսումնասիրվել են ԱԳԳԾ և ՊՎԳ նպատակների իրականացման ուղղությամբ Հայաստանի պաշտպանական գերատեսչության կատարած աշխատանքները: Հատկապես ուշադրություն է դարձվել ռազմակրթական ու անձնակազմի կառավարման ոլորտի բարեփոխումների, փոխգործունակության ամրապնդման և միջազգային խաղաղապահության շրջանակների ընդլայնման, ինչպես նաև պաշտպանության ոլորտում բարեվարքության ամրապնդման և կանանց դերակատարման բարձրացման ուղղությամբ պաշտպանության նախարարության գործադրած ջանքերին:

В Армении находятся эксперты НАТО
С 2-го по 4-е марта с официальным визитом в Ереване находится экспертная группа НАТО, оценивающаяпрогресс в реализации программ по Действиям по индивидуальному партнерству Армения-НАТО и Процесса планирования и пересмотра.Визит, организованный МОсовместнос МИД РА, направлен на контроль выполнения обязательств Армении и НАТО, выявление дополнительных возможностей помощи и сотрудничества.
По части министерства обороны РАсотрудничество была обсуждено в формате дискуссий рабочих групп и заключительной встречи с первым заместителем министра обороны РА Давитом Тонояном. В ходе обсуждений былирассмотрены работы оборонного ведомства Армении в направлении реализации целей вышеуказанных программ. Особое внимание было уделено реформам военного образования и управления персоналом, укреплению оперативной совместимости и расширению рамок миротворческой деятельности, а также усилиям министерства обороны по укреплению благонравия личного состава и повышению роли женщинв области обороны.