Մոնթեականները կրկին բարձր արդյունք են գրանցել
27 Փետրվարի, 2015 00:00ՀՀ ՊՆ Մոնթե Մելքոնյանի անվան ռազմամարզական վարժարանի սաների թիմը փետրվարի 13-ից 22-ը Պերմ քաղաքում մասնակցել է «Պատանի հայրենասերներ» 13-րդ միջազգային հավաքին:
Վարժարանի սաները վերջին տարիներին մշտապես մասնակցում են երիտասարդների ֆիզիկական դաստիարակությանը և ժողովուրդների բարեկամության ամրապնդմանը միտված մրցույթին և պատվով են ներկայացնում Հայաստանը և ազգային բանակը:
Փետրվարի 13-ից 22-ը անցկացված «Պատանի հայրենասերներ» 13-րդ միջազգային հավաքին մասնակցող հայ պատանիները կրկին առանձնացել են բարձր պատրաստվածությամբ, հաղթելու և պայքարելու վճռականությամբ ու անկոտրում կամքով: Հայ պատանիները պատվով հաղթահարել են բոլոր փորձությունները, որոնց թվում էին վարժություններ պտտաձողի վրա, վազքարշավներ, էստաֆետներ, զենքով վարժություններ: Մրցույթի թիմային հաշվարկում մոնթեականները գրավել են երկրորդ տեղը:
Փետրվարի 23-ին ՀՀ ՊՆ Մոնթե Մելքոնյանի անվան ռազմամարզական վարժարանի սաների թիմը վերադարձել է Հայաստան:

The students of the military institute named after Monte Melkonyan have once again achieved high results
27 February, 2015 00:00
From February 13 to 22, a group of students from the ARM MOD Military-Training School after Monte Melkonyan took part in the annual “Young Patriots” assembly, in the city of Perm.
The students of the institute have been participating in this competition, dedicated to the physical upbringing of the youth and the strengthening of friendly relations, for the last couple of years; they honorably represent the Republic of Armenia and the Armed Forces. The Armenian youth distinguished itself with its high level of preparedness, its determination to win and steadfast will. The Armenian students overcame all the challenges, including exercises on the horizontal bar, sprint races, relay races, and weapon exercises. The students of the Military-Training School after Monte Melkonyan finished second in the tournament. On February 23, the students returned to Armenia.