24 Փետրվարի, 2015 00:00
Փետրվարի 24-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն աշխատանքային այցով եղել է 3-րդ բանակային զորամիավորման ենթակա մի շարք զորամասերում:
ՀՀ պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարին ուղեկցել են ՀՀ ԶՈւ ԳՇ պետի առաջին տեղակալ, գեներալ-լեյտենանտ Էնրիկո Ապրիամովը, ՀՀ ՊՆ աշխատակազմի ղեկավար Գառնիկ Հայրապետյանը, բարձրաստիճան մի շարք զինվորականներ և քաղաքացիական հատուկ ծառայողներ: Աշխատանքային այցի շրջանակում ՀՀ պաշտպանության նախարարը եղել է զորամասերի տեխնիկական և թիկունքային ապահովման ստորաբաժանումներում, սպառազինության և ռազմական տեխնիկայի պահպանման ու նորոգման բազաներում, հետևել է ընթացիկ աշխատանքներին: Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը հրամկազմի հետ քննարկել է նաև առկա խնդիրները, թիկունքային ապահովման արդյունավետության բարձրացման հետագա անելիքները: Պաշտպանության նախարարին են ներկայացվել զորամասերի բարեկարգմանն ուղղված կապիտալ շինարարական աշխատանքները, մի շարք օժանդակ շինությունների վերակառուցման ընթացիկ և հեռանկարային ծրագրերն ու դրանց շահագործման վերջնաժամկետները: Այցի շրջանակում Սեյրան Օհանյանը եղել է նաև զինվորական հոսպիտալներից մեկում, տեղում ծանոթացել է բժշկական սարքավորումներով հագեցվածությանը, զրուցել է հոսպիտալի բուժանձնակազմի և բուժվող զինծառայողների հետ՝ վերջիններիս մաղթելով շուտափույթ ապաքինում: Շրջայցի ավարտին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը ներկա է գտնվել Գուգարաց թեմի առաջնորդարանում Զորավար Անդրանիկի ծննդյան 150-ամյակի կապակցությամբ կազմակերպված հանդիսավոր միջոցառմանը:

24 Февраля, 2015 00:0024 февраля министр обороны РА Сейран Оганян совершил рабочий визит в ряд воинских частей 3-го армейского корпуса.
Главу оборонного ведомства РА сопровождали первый заместитель начальника Генштаба ВС РА генерал-лейтенант Энрико Априамов, руководитель аппарата МО РА Гарник Айрапетян, ряд высокопоставленных военных и специальных гражданских служащих.
В рамках рабочего визита министр обороны РА побывал в подразделениях технического и тылового обеспечения воинских частей, базах по хранению и ремонту вооружений и военной техники, наблюдал за текущими работами.
Руководитель оборонного ведомстватакже обсудил с командным составом существующие проблемы и дальнейшие шаги по повышению эффективности тылового обеспечения.
Министру обороны РА были представлены капитальные строительные работы, направленные на благоустройство войсковых частей, текущие и перспективные программы по перестройке ряда вспомогательных строений и окончательные сроки их сдачи в эксплуатацию.
В рамках визита Сейран Оганян побывал также в одном из военных госпиталей, где на месте ознакомился с оснащенностью госпиталя медицинским оборудованием, побеседовал с медперсоналом госпиталя и проходящими лечение военнослужащими, пожелав им скорейшего выздоровления.
По завершении визита министр обороны РА С.М. Оганян присутствовал на торжественном мероприятии, организованном в резиденции Гугаркской епархии в связи со 150-летием Зоравара (Полководца) Андраника (Озаняна, легендарного организатора гайдукского/национально-освободительного движения против турецких оккупантов в Западной Армении, ГерояПервой Балканской, Первой Мировой и армяно-азербайджанской войн, получившего чин генерал-майора русской армии и высшие офицерские ордена России и ряда иностранных государств и перезахороненного в Армении с высшими воинскими почестями в 2000-м году – прим. перев.).