20 Փետրվարի, 2015 00:00
Փետրվարի 20-ին ՀՀ ՊՆ Պաշտպանական քաղաքականության վարչության պետ Լևոն Այվազյանն ընդունեց Հայաստանում Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի պատվիրակության ղեկավար Սարա Էպրեխտին:
Կողմերը քննարկեցին համագործակցության ընթացիկ խնդիրները և առաջիկա ծրագրերը` ուղղված միջազգային մարդասիրական իրավունքի խթանմանն ու ինտեգրմանը: Հանդիպման ընթացքում ստորագրվեց 2015թ. Համագործակցության ծրագիրը, որը ներառում է միջազգային մարդասիրական իրավունքի վերաբերյալ տարբեր ուսումնական ծրագրեր, ինչպես նաև գիտական-մեթոդաբանական կարողությունների զարգացման և ՀՀ ԶՈՒ ու հանրության շրջանում միջազգային մարդասիրական իրավունքի վերաբերյալ իրազեկվածության բարձրացման միջոցառումներ:

20 Февраля, 2015 00:0020 февраля начальник управления оборонной политики МО РА Левон Айвазян принял руководителя ереванской делегации Международного комитета Красного Креста (МККК) Сару Эппрехт.
Стороны обсудили текущие вопросысотрудничества и предстоящие программы по стимулированию выполнения и интеграции международного гуманитарного права.
В ходе встречи была подписана Программа сотрудничества на 2015 г, которая включает различные образовательные программы по международному гуманитарному праву, а также развитие учебно-методических возможностей и повышение информированности о международном гуманитарном праве в ВС РА и обществе в целом.