20 Փետրվարի, 2015 00:00
Փետրվարի 20-ին ՀՀ ՊՆ Պաշտպանական քաղաքականության վարչության պետ Լևոն Այվազյանն ընդունեց Հայաստանում Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի պատվիրակության ղեկավար Սարա Էպրեխտին:
Կողմերը քննարկեցին համագործակցության ընթացիկ խնդիրները և առաջիկա ծրագրերը` ուղղված միջազգային մարդասիրական իրավունքի խթանմանն ու ինտեգրմանը: Հանդիպման ընթացքում ստորագրվեց 2015թ. Համագործակցության ծրագիրը, որը ներառում է միջազգային մարդասիրական իրավունքի վերաբերյալ տարբեր ուսումնական ծրագրեր, ինչպես նաև գիտական-մեթոդաբանական կարողությունների զարգացման և ՀՀ ԶՈՒ ու հանրության շրջանում միջազգային մարդասիրական իրավունքի վերաբերյալ իրազեկվածության բարձրացման միջոցառումներ:

20 February, 2015 00:00On February 20, 2015, Levon Ayvazyan, Head of Defence Policy department of the ARM Ministry of defence (MOD), received Sarah Eprecht, Head of Delegation of the International Committee of the Red Cross (ICRC) in Armenia
The sides discussed current issues as well as future programmes aimed at promoting and integrating the International Humanitarian Law (IHL). During the meeting the parties signed the 2015 Cooperation Programme, which includes various training courses on the IHL, aimed at building the capacity for the IHL learning and methodology, and enhancing the IHL awareness among the Armenian military and general public.