17 Փետրվարի, 2015 00:00Ս.թ. փետրվարի 17-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանը Ամստերդամում մասնակցել է «Խաղաղության և պաշտպանության ապահովում. ՄԱԿ-ի խաղաղապահ գործողությունների միատեղման զորություն» թեմայով եվրոպական տարածաշրջանային համաժողովին:
Համաժողովի ընթացքում քննարկվել են ՄԱԿ-ի խաղաղապահ գործողություններին եվրոպական երկրների աջակցության ապահովմանն առնչվող հարցեր: Հայկական կողմը ներկայացրել է իր աջակցությունը և պատրաստակամությունը հնարավորությունների սահմաններում աջակցելու ՄԱԿ-ի խաղաղապահ գործողություններին:
Այցի ընթացքում Դավիթ Տոնոյանը հանդիպում է ունեցել նաև Նիդեռլանդների գործընկերների հետ և քննարկել Հայաստան-Նիդերլանդներ պաշտպանական բնագավառում երկկողմ համագործակցությանն առնչվող հարցեր:

17 Февраля, 2015 00:0017 февраля с.г. первый заместитель министра обороны РА Давит Тоноян в Амстердаме принял участие в европейском региональном форуме на тему «Обеспечение мира и обороны: сила объединения миротворческих действий ООН». В ходе форума были обсуждены вопросы, касающиеся обеспечения содействия европейских стран миротворческим действиям ООН.
Армянская сторона представила свое содействие и готовность к помощи в рамках своих возможностей миротворческим действиям ООН.
В ходе визита Давит Тоноян имел встречу с коллегами из Нидерландов и обсудил вопросы двустороннего сотрудничества Армения-Нидерланды в оборонной сфере.