ՀՀ պաշտպանության նախարարը հանդիպել է ՀԱՊԿ-ի գլխավոր քարտուղարին
Փետրվարի 5-ին ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում տեղի է ունեցել ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանի հանդիպումը ՀԱՊԿ-ի գլխավոր քարտուղար Նիկոլայ Բորդյուժայի հետ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ՀԱՊԿ-ի Հավաքական անվտանգության խորհրդի 2014թ. դեկտեմբերյան վեհաժողովի որոշումների իրականացման հարցերը` ուղղված ՀԱՊԿ-ի ռազմական բաղադրիչի հետագա զարգացմանը, ինչպես նաև միջազգային և տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող խնդիրներ: Հատուկ ուշադրության են արժանացել 2015 թվականին ՀԱՊԿ-ի շրջանակներում պլանավորված միջոցառումների կազմակերպման ու անցկացման խնդիրները, Հայաստանի Հանրապետությունում կայանալիք ՀԱՊԿ-ի հավաքական խաղաղապահ ուժերի «Անսասան եղբայրություն-2015» համատեղ զորավարժության և խաղաղապահությանը նվիրված ռազմավարական քաղաքական ֆորումի նախապատրաստման ընթացքը:

Министр обороны РА встретился с Генеральным секретарем ОДКБ
5-го февраля в административном комплексе МО РА состоялась встреча министра обороны РА Сейрана Оганяна с генеральным секретарем ОДКБ Николаем Бордюжей.
На встрече обсуждались вопросы по реализации решений, принятых на декабрьском саммите2014 годаСовета коллективной безопасности ОДКБ,нацеленных на дальнейшее развитие военной составляющей ОДКБ, а также вопросы, касающиеся международной и региональной безопасности. Особое внимание было уделено вопросам организации и проведения мероприятий, запланированных в рамках ОДКБ на 2015 год, а также процессу подготовки совместных учений миротворческих сил ОДКБ «Нерушимое братство-2015», и стратегического политического форума, посвященного миротворчеству, которые пройдут в Республике Армения.