ՀՀ պաշտպանության նախարարը հանդիպել է ՀԱՊԿ-ի գլխավոր քարտուղարին
Փետրվարի 5-ին ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում տեղի է ունեցել ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանի հանդիպումը ՀԱՊԿ-ի գլխավոր քարտուղար Նիկոլայ Բորդյուժայի հետ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ՀԱՊԿ-ի Հավաքական անվտանգության խորհրդի 2014թ. դեկտեմբերյան վեհաժողովի որոշումների իրականացման հարցերը` ուղղված ՀԱՊԿ-ի ռազմական բաղադրիչի հետագա զարգացմանը, ինչպես նաև միջազգային և տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող խնդիրներ: Հատուկ ուշադրության են արժանացել 2015 թվականին ՀԱՊԿ-ի շրջանակներում պլանավորված միջոցառումների կազմակերպման ու անցկացման խնդիրները, Հայաստանի Հանրապետությունում կայանալիք ՀԱՊԿ-ի հավաքական խաղաղապահ ուժերի «Անսասան եղբայրություն-2015» համատեղ զորավարժության և խաղաղապահությանը նվիրված ռազմավարական քաղաքական ֆորումի նախապատրաստման ընթացքը:

The RA Minister of Defence hosts CSTO Secretary General
5 February, 2015 00:00The meeting of RA Defence Minister Seyran Ohanyan with Nikkolay Bordyuzha, Secretary General of CSTO, took place on February 5 at the administrative complex of the RA Ministry of Defence.
During the meeting the parties discussed issues related to the implementation of the decisions of the December 2014 Summit of the CSTO Collective Security Council, directed to the further development of the CSTO military component, as well as issues related to the international and regional security.
Special attention was paid to the preparation for events planned for this year, in particular preparations for military drills and a peacekeeping forum in Armenia.