ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը հանդիպել է ՌԴ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալԱրկադի Բախինի հետ
13 Հունվարի, 2015 00:00Այսօր Գյումրիում ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը հանդիպում ունեցավ ՌԴ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, բանակի գեներալ Արկադի Բախինի հետ: Վերջինս ՀՀ պաշտպանության նախարարին ներկայացրեց նախօրեին տեղի ունեցած հանցագործության բացահայտման ուղղությամբ ՌԴ պաշտպանության նախարարության հանձնաժողովի կողմից կատարված աշխատանքները:
Մասնավորապես, բանակի գեներալ Ա.Բախինը տեղեկացրեց շարքային Վալերի Պերմյակովի ձեռբակալության, ՌԴ 102-րդ ռազմակայանում ընթացող ներքին ծառայողական քննության ընթացքի մասին և պատրաստակամություն հայտնեց շարունակել համագործակցությունը ՀՀ իրավապահ մարմինների հետ` հարուցված քրեական գործի շրջանակներում:
ՀՀ պաշտպանության նախարարը հորդորեց շարունակել համադրված աշխատանքը երկու պետությունների պաշտպանական կառույցների միջև` հանցագործությունն ամբողջությամբ բացահայտելու գործում իրավապահ մարմիններին աջակցելու ուղղությամբ:

Сейран Оганян встретился с первым заместителем министра обороны РФ Аркадием Бахиным
13 Января, 2015 00:00Сегодня министр обороны Армении Сейран Оганян имел встречу в Гюмри с первым заместителем министра обороны РФ генералом армии Аркадием Бахиным.
Последний представил министру обороны Армении работу, проведенную комиссией МО РФ по раскрытию обстоятельств преступления, совершенного накануне в Гюмри. В частности, генерал армииА. Бахин проинформировал С.М. Оганяна об обстоятельствах задержания рядового Валерия Пермякова, о ходевнутреннего служебного расследования, проводимому на 102-ой военной базе РФ и выразил готовность продолжить сотрудничество с правоохранительными органами РА в рамках возбужденного уголовного дела.
Министр обороны РА призвал продолжить скоординированную работу между оборонными ведомствами двух государств в направлении содействия правоохранительным органам Армении в деле полного раскрытия преступления.