Ամփոփվեց ՀՀ ՊՆ և ԵԱՀԿ 2014թ. երևանյան գրասենյակի համագործակցության ծրագիրը
19 Դեկտեմբերի, 2014 00:00Դեկտեմբերի 18-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարության վարչական համալիրում տեղի ունեցավ ՀՀ ՊՆ և ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի 2014թ. համագործակցության ծրագրի ամփոփումը:
Միջոցառմանը ելույթ ունեցան ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը և ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի ղեկավար, դեսպան Անդրեյ Սորոկինը, այդուհետ զեկույցներով հանդես եկան համագործակցող ՀԿ-ների ղեկավարները:
ՀՀ պաշտպանության նախարարը և ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի ղեկավարը 2014թ. ընթացքում դասընթացներ անցած մասնակիցներին հանձնեցին նաև համապատասխան հավաստագրեր:
Միջոցառման ավարտին Սեյրան Օհանյանը և Անդրեյ Սորոկինը ստորագրեցին ՀՀ ՊՆ և ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի միջև համագործակցության 2015թ. ծրագիրը:

Подведены итогипрограммы сотрудничества между МО РА и ереванским офисом ОБСЕ 2014 г.
19 Декабря, 2014 00:0018-го декабря в административном комплексе министерства обороны РА состоялось подведение итогов программы сотрудничества за 2014 год между МО РА и ереванским офисом ОБСЕ.
На мероприятии выступили министр обороны РА Сейран Оганян и руководитель ереванского офиса ОБСЕ Посол Андрей Сорокин, затем выступили руководители общественных организаций-партнеров.
Министр обороны РА и руководитель ереванского офиса ОБСЕ также вручили прошедшим обучение участникам программ 2014 года соответствующие сертификаты.
В конце мероприятия Сейран Оганян и Андрей Сорокин подписали программу сотрудничества между МО РА и ереванским офисом ОБСЕ на 2015 год.