ՊՆ առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանը մասնակցել է ՆԱՏՕ-ի կենտրոնակայանում կազմակերպված միջոցառումներին
18 Դեկտեմբերի, 2014 00:00Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանը և ՆԱՏՕ-ում ՀՀ առաքելության ղեկավար Արմեն Եդիգարյանը դեկտեմբերի 18-ին մասնակցել են ՆԱՏՕ-ի կենտրոնակայանում կազմակերպված Պաշտպանության և անվտանգության հաստատություններում բարեվարքության ամրապնդման ծրագրի` Բարձրաստիճան առաջնորդների օրվա միջոցառումներին:
Այս նախաձեռնության մասնակից առաջատար երկրների ներկայացուցիչները բարեվարքության ամրապնդման և կոռուպցիայի դեմ պայքարի վերաբերյալ կարծիքներ են փոխանակել արձանագրված առաջընթացի, ՆԱՏՕ-ի և այլ շահագրգիռ միջազգային կազմակերպությունների շրջանակներում համագործակցության բարելավման հեռանկարների շուրջ:
ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալը ներկայացրել է պաշտպանական բարեփոխումների շրջանակներում պաշտպանական համակարգում Բարեվարքության ամրապմդման և ՊՆ հակակոռուպցիոն գործողությունների ծրագիրը, թափանցիկության և վերահսկողության բարելավման ուղղությամբ Հայաստանի կողմից իրականացվող քաղաքականությունն ու ծրագրի շրջանակներում միջազգային համագործակցությունը: Դավիթ Տոնոյանը վերահաստատել է 2015թ. ՆԱՏՕ-ի հետ խորհրդատվության և փորձի փոխանակման գործընթացը շարունակելու և Գործողությունների ծրագիրը արդիականացնելու պատրաստակամությունը:

The delegation headed by First Deputy Minister of Defence of Armenia Davit Tonoyan took part in the meetings held in NATO Headquarters
18 December, 2014 00:00
Today, First Deputy Minister of Defence of Armenia Davit Tonoyan and Head of Armenia’s mission to NATO Armen Yedigaryan participated in the meeting in Political and Partnership Committee + Armenia format in NATO Headquarters.
Representatives of the leading countries participating in this initiative exchanged views on the progress of building integrity and the struggle against corruption. They also touched upon the prospects for development of cooperation for NATO member countries and other international organizations.During the meeting, the Armenian delegation presented the process and prospects of defense reforms to the representatives of the member and partner states of the Alliance. Armenia’s 2014 Partnership objectives have been discussed and agreed upon within the Planning and Review Process (PARP). First Deputy Minister of Defence Davit Tonoyan reconfirmed their commitment to pursue the consultation and exchange process with NATO in 2015, as well as to upgrade their action plan.