ՊՆ առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանը մասնակցել է ՆԱՏՕ-ի կենտրոնակայանում կազմակերպված միջոցառումներին
18 Դեկտեմբերի, 2014 00:00Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանը և ՆԱՏՕ-ում ՀՀ առաքելության ղեկավար Արմեն Եդիգարյանը դեկտեմբերի 18-ին մասնակցել են ՆԱՏՕ-ի կենտրոնակայանում կազմակերպված Պաշտպանության և անվտանգության հաստատություններում բարեվարքության ամրապնդման ծրագրի` Բարձրաստիճան առաջնորդների օրվա միջոցառումներին:
Այս նախաձեռնության մասնակից առաջատար երկրների ներկայացուցիչները բարեվարքության ամրապնդման և կոռուպցիայի դեմ պայքարի վերաբերյալ կարծիքներ են փոխանակել արձանագրված առաջընթացի, ՆԱՏՕ-ի և այլ շահագրգիռ միջազգային կազմակերպությունների շրջանակներում համագործակցության բարելավման հեռանկարների շուրջ:
ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալը ներկայացրել է պաշտպանական բարեփոխումների շրջանակներում պաշտպանական համակարգում Բարեվարքության ամրապմդման և ՊՆ հակակոռուպցիոն գործողությունների ծրագիրը, թափանցիկության և վերահսկողության բարելավման ուղղությամբ Հայաստանի կողմից իրականացվող քաղաքականությունն ու ծրագրի շրջանակներում միջազգային համագործակցությունը: Դավիթ Տոնոյանը վերահաստատել է 2015թ. ՆԱՏՕ-ի հետ խորհրդատվության և փորձի փոխանակման գործընթացը շարունակելու և Գործողությունների ծրագիրը արդիականացնելու պատրաստակամությունը:

Первый заместитель МО Давит Тоноян принял участие организованных в штаб-квартире НАТО мероприятиях
18 Декабря, 2014 00:0018 декабря первый заместитель министра обороны РеспубликиАрмения Давит Тоноян и глава миссии РА в НАТО Армен Едигарян приняли участие в мероприятиях Дня высокопоставленных лидеровПрограммы по укреплению дисциплины в учреждениях по безопасности и обороне, организованных в щтаб-квартире НАТО.
Представители лидирующих в данной инициативе стран обменялись мнениями относительно укрепления дисциплины и борьбы с коррупцией, достигнутого прогресса и перспектив улучшения сотрудничества в рамках НАТО и других заинтересованных международных организаций.
Первый заместитель министра обороны РА представил Программу усиления дисциплины в системе обороны и антикоррупционных действий МО, осуществляемую в рамках оборонных реформ, политику Армении, направленную на улучшение контроля и повышение прозрачности, а также международное сотрудничество в рамках Программы.
Давит Тоноян вновь подтвердил готовность Армении кпродолжению в 2015 году процесса консультаций и обмена опытом, а также модернизации Плана действий с НАТО.