2 Դեկտեմբերի, 2014 00:00Սահմանված կարգի համաձայն` ամեն ամիս պաշտպանության նախարարի մոտ կազմակերպվում է քաղաքացիների ընդունելություն:
Դեկտեմբերի 2-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն ընդունել է նախապես ցուցակագրված 15 քաղաքացիների: Ընդունելությանը մասնակցող զինծառայողների ընտանիքների անդամների, ազատամարտիկների և նրանց հարազատների՝ պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարին ուղղված դիմումներն ու խնդրանքները բազմաբնույթ էին և վերաբերում էին առավելապես սոցիալական, իրավական և առողջական ոլորտներին:
Քաղաքացիների հերթական ընդունելությանը ներկա էին նաև ՊՆ, ԶՈւ, ԶՈւ ԳՇ վարչությունների պետեր, բարձրաստիճան այլ զինվորականներ և քաղաքացիական հատուկ ծառայողներ:
Ծանոթանալով ընդունելությանը մասնակցող քաղաքացիների խնդիրներին, նրանց հուզող հարցերին, լսելով պատասխանատու անձանց դիտարկումները` պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը հանձնարարել է քննարկել և համապատասխան լուծում տալ բոլոր դիմում-խնդրանքներին:
Նշենք, որ պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարի հաձնարարականով` ներկայացված դիմում-խնդրանքների զգալի մասին տրվել է դրական ընթացք, ընդունելությանը մասնակցող քաղաքացիների բարձրաձայնած որոշ հարցերի էլ լուծում է տրվել հենց հանդիպման ընթացքում:

Состоялся очередной приём граждан в министерстве обороны РА
2 Декабря, 2014 00:00Согласно установленному порядку, каждый месяц у министра обороны Армении организовывается приём граждан.
2 декабря министр обороны РА Сейран Оганян принял предварительно записавшихся на прием 15 граждан.
Обращения и просьбы к министру обороны принявших участие в приёме членов семей военнослужащих, ветеранов народного ополчения и их родных были разнообразны и в большинстве своём касались социальной и правовой сфер, а также состояния здоровья. На очередном приём граждан присутствовали также начальники управлений МО, ВС и ГШ ВС, другие высокопоставленные военные и специальные гражданские служащие. Ознакомившись с проблемами участвовавших в приёме граждан, с волнующими их вопросами и заслушав соображениясоответствующих должностных лиц, глава оборонного ведомства поручил обсудить и дать соответствующие решения всем обращениям и просьбам. Отметим, что по поручению Сейрана Оганяна существенной части представленных обращений и просьб был дан положительный ход, а некоторым поднятым в приёме гражданами вопросам было дано решение в ходе самой встречи.