2 Դեկտեմբերի, 2014 00:00Սահմանված կարգի համաձայն` ամեն ամիս պաշտպանության նախարարի մոտ կազմակերպվում է քաղաքացիների ընդունելություն:
Դեկտեմբերի 2-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն ընդունել է նախապես ցուցակագրված 15 քաղաքացիների: Ընդունելությանը մասնակցող զինծառայողների ընտանիքների անդամների, ազատամարտիկների և նրանց հարազատների՝ պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարին ուղղված դիմումներն ու խնդրանքները բազմաբնույթ էին և վերաբերում էին առավելապես սոցիալական, իրավական և առողջական ոլորտներին:
Քաղաքացիների հերթական ընդունելությանը ներկա էին նաև ՊՆ, ԶՈւ, ԶՈւ ԳՇ վարչությունների պետեր, բարձրաստիճան այլ զինվորականներ և քաղաքացիական հատուկ ծառայողներ:
Ծանոթանալով ընդունելությանը մասնակցող քաղաքացիների խնդիրներին, նրանց հուզող հարցերին, լսելով պատասխանատու անձանց դիտարկումները` պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը հանձնարարել է քննարկել և համապատասխան լուծում տալ բոլոր դիմում-խնդրանքներին:
Նշենք, որ պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարի հաձնարարականով` ներկայացված դիմում-խնդրանքների զգալի մասին տրվել է դրական ընթացք, ընդունելությանը մասնակցող քաղաքացիների բարձրաձայնած որոշ հարցերի էլ լուծում է տրվել հենց հանդիպման ընթացքում:

2 December, 2014 00:00
In accordance with the procedure established by the Minister of Defence, every month a citizens reception is organized. On December 2, the reception was attended by the head of the MoD, AF and GS AF departments, as well as other high-ranking officers and civil servants.
Defence Minister Seyran Ohanyan received 15 pre-registered citizens – freedom fighters, servicemen’s family members, relatives of fallen freedom fighters – and inquired about their problems. Mostly the citizens were concerned with social, legal and other issues. After getting acquainted with the issues of the citizens and the matters of their concern, and hearing the observations of responsible entities, Defence Minister Seyran Ohanyan instructed to consider and give appropriate solutions for all requests and applications. Some of the issues found an immediate solution during the meeting with the Minister of Defence.