Ստորագրվել է հայ-բուլղարական ռազմական համագործակցության 2015թ. պլանը
Ս.թ. նոյեմբերի 26-ից 27-ը ՀՀ պաշտպանության նախարարությունում անցկացվել են հայ-բուլղարական ռազմաքաղաքական և ռազմական համագործակցության համակարգման խորհրդակցությունները` ՀՀ պաշտպանության նախարարության պաշտպանական քաղաքականության վարչության և Բուլղարիայի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության պաշտպանական քաղաքականության դիրեկտորատի ներկայացուցիչների մասնակցությամբ:
Միջոցառման ընթացքում քննարկվել են հայ-բուլղարական ռազմական համագործակցության ներկայիս վիճակին ու զարգացման հեռանկարներին, ինչպես նաև տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող հարցեր: Նոյեմբերի 27-ին Բուլղարիայի ՊՆ պատվիրակությանն ընդունել է ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դ.Տոնոյանը: Հանդիպման ընթացքում ամփոփվել են խորհրդակցությունների արդյունքները: Պատվիրակության այցի արդյունքում ՀՀ ՊՆ պաշտպանական քաղաքականության վարչության պետ պարոն Լևոն Այվազյանը և ԲՀ ՊՆ պաշտպանական քաղաքականության դիրեկտորատի տնօրեն տիկին Ռոսիցա Դիմիտրովան ստորագրել են հայ-բուլղարական ռազմական համագործակցության 2015թ. պլանը:

The Armenian-Bulgarian military cooperation plan for 2015 has been signed
27 November, 2014 00:00From November 26 to 27, consultation meetings on the Armenian-Bulgarian political-military and military coordination were held in the RA Ministry of Defence, which were attended by the representatives of the RA Defence Ministry’s Defence
Policy Board and the Bulgarian Defence Ministry’s Directorate of Defence Policy.
During the meeting, the parties discussed the current state of the Armenian-Bulgarian military cooperation and prospects of development, as well as regional security issues.
On November 27, the delegation of the Bulgarian Defence Ministry was received by First Deputy Minister of Defence Davit Tonoyan. Throughout the meeting, the results of the consultations have been summarized.
The visit of the Bulgarian delegation resulted in the signing of the Armenian-Bulgarian military cooperation plan for 2015, by Chief of Defence Policy Department, Levon Ayvazyan and Chief of Bulgarian Defence Policy Directorate, Mrs. Rositsa Dimitrova.