Ստորագրվել է հայ-բուլղարական ռազմական համագործակցության 2015թ. պլանը
Ս.թ. նոյեմբերի 26-ից 27-ը ՀՀ պաշտպանության նախարարությունում անցկացվել են հայ-բուլղարական ռազմաքաղաքական և ռազմական համագործակցության համակարգման խորհրդակցությունները` ՀՀ պաշտպանության նախարարության պաշտպանական քաղաքականության վարչության և Բուլղարիայի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության պաշտպանական քաղաքականության դիրեկտորատի ներկայացուցիչների մասնակցությամբ:
Միջոցառման ընթացքում քննարկվել են հայ-բուլղարական ռազմական համագործակցության ներկայիս վիճակին ու զարգացման հեռանկարներին, ինչպես նաև տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող հարցեր: Նոյեմբերի 27-ին Բուլղարիայի ՊՆ պատվիրակությանն ընդունել է ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դ.Տոնոյանը: Հանդիպման ընթացքում ամփոփվել են խորհրդակցությունների արդյունքները: Պատվիրակության այցի արդյունքում ՀՀ ՊՆ պաշտպանական քաղաքականության վարչության պետ պարոն Լևոն Այվազյանը և ԲՀ ՊՆ պաշտպանական քաղաքականության դիրեկտորատի տնօրեն տիկին Ռոսիցա Դիմիտրովան ստորագրել են հայ-բուլղարական ռազմական համագործակցության 2015թ. պլանը:

Подписан план армяно-болгарского военного сотрудничества на 2015 год
27 Ноября, 2014 00:00С 26 по 27 ноября с.г. в министерстве обороны РА были проведены консультации по координации армяно-болгарского военно-политического и военного сотрудничества между представителями Управления оборонной политики МО РА и Директората оборонной политики МО Болгарии.
В ходе мероприятия были обсуждены вопросы, касающиеся нынешнего состояния и перспектив развития армяно-болгарского военного сотрудничества, а также вопросы, касающиеся региональной безопасности.
27 ноября делегацию МО Болгарии принял первый заместитель министра обороны Армении Давит Тоноян. В ходе встречи были подведены итоги консультаций.
В результате визита делегации начальник Управления оборонной политики МО РА Левон Айвазян и руководитель Директората оборонной политики МО Болгарии Росица Димитрова подписали план армяно-болгарского военного сотрудничества на 2015 год.