25 Նոյեմբերի, 2014 00:00
Նոյեմբերի 25-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն ընդունել է ՀՀ-ում Ֆրանսիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Ժան-Ֆրանսուա Շարպանտիեին:
ՀՀ պաշտպանության նախարարը շնորհավորել է դեսպան Շարպանտիեին Հայաստանի Հանրապետությունում հավատարմագրման կապակցությամբ և մաղթել արդյունավետ աշխատանք: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են պաշտպանական բնագավառում հայ-ֆրանսիական երկկողմ համագործակցությանը և տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող հարցեր: ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը դեսպան Շարպանտիեին ներկայացրել է նոյեմբերի 12-ին ադրբեջանական ԶՈՒ կողմից ուղղաթիռի խոցման դեպքի և դրան հաջորդած գործողությունների մանրամասները:

25 Ноября, 2014 00:00
25 ноября министр обороны РА Сейран Оганян принял Чрезвычайного и полномочного посла Франции в РА Жана-Франсуа Шарпантие.
Министр обороны РА поздравил посла Ж-Ф. Шарпантие с аккредитацией в РА и пожелал ему результативной работы. В ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся армяно-французского двустороннего сотрудничества в оборонной сфере и региональной безопасности. Сейран Оганян представил послу Шарпантие детали имевшего место 12 ноября поражения ВС Азербайджана вертолёта,а также последовавших за этим событий.