21 Նոյեմբերի, 2014 00:00
ՉԺՀ պաշտպանության նախարարությունից ստացված հրավերի համաձայն, նոյեմբերի 20-ին Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետություն է մեկնել ՀՀ ՊՆ պաշտպանական քաղաքականության վարչության պետ Լևոն Այվազյանի գլխավորած պատվիրակությունը` նոյեմբերի 20-ից 22-ը Պեկինում անցկացվելիք «Հաղթանակ համագործակցության միջոցով, ստեղծելով համատեղ ճակատագրով ասիական համայնք» խորագրով Խիանգշանի 5-րդ համաժողովին մասնակցելու նպատակով:
Համաժողովի ընթացքում մասնակիցները կքննարկեն տարածաշրջանային անվտանգության ճարտարապետության խնդիրներ, ծովային անվտանգությանն ու հակաահաբեկչական համագործակցությանը ուղղված հարցեր:

21 November, 2014 00:00
In accordance with the invitation sent by the Chinese Ministry of Defence, the delegation headed by the Levon Ayvazyan, Chief of Department on Defence Policy, visited the People’s Republic of China, in order to attend to the 5th conference of Xiangshan titled “Winning through cooperation, creating the Asian community with a common destiny”, from November 20 to 22, in the city of Pekin.
The conference will discuss regional security issues relating to maritime safety and the fight against terrorism.