Խաղաղ և անվտանգ ծառայություն հայրենիքի պաշտպաններին
24 Հոկտեմբերի, 2014 00:00Հոկտեմբերի 24-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը աշխատանքային այցով եղել է 4-րդ բանակային զորամիավորման ենթակայության զորամասերից մեկում:
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավար Սեյրան Օհանյանը շրջայց է կատարել զորամասի տարածքում, զրուցել է զինաձնակազմի հետ, հետաքրքրվել զինծառայողների առօրյայով, սոցիալ-կենցաղային պայմաններով, ստուգել է նրանց պարտականությունների և մարտավարամասնագիտական գիտելիքների իմացության մակարդակը:
Այցի շրջանակում Սեյրան Օհանյանը եղել է զրահատեխնիկայի նորոգման բազայում, զրահատանկային տեխնիկայի պահպանման պահեստներում, հետևել է ընթացիկ աշխատանքներին, հրամկազմի հետ քննարկել է առկա խնդիրները, ինչպես նաև ստուգել է նախորդ այցերի ժամանակ տրված ցուցումների կատարման ընթացքը: Պաշտպանության նախարարին են ներկայացվել զորամասի հիմնավոր վերակառուցման աշխատանքները:
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը մասնակցել է նաև նոր ու բացառիկ հնարավորություններով ավտոհավաքակայանի բացման հանդիսավոր արարողությանը:
Սեյրան Օհանյանի շրջայցը համընկել է մարտական հերթապահության մեկնող ստորաբաժանումների ստուգատեսի հետ: Ելույթ ունենալով շարահրապարակում շարված զինծառայողների առջև և շնորհավորելով նոր ավտոհավաքակայանի բացման ու մարտական հերթափոխի ստանձնման կապակցությամբ` պաշտպանության նախարարը սպաներին ու զինվորներին մաղթել է խաղաղ և անվտանգ ծառայություն: Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը նշել է, որ մարտական հերթափոխի ճշգրիտ իրականացումը մարտական խնդրի կատարման կարևորագույն բաղադրիչներից է, ինչը պետք է քաջ գիտակցի հայրենիքի սահմանների պահպանությունն ստանձնող յուրանքանչյուր զինծառայող:
Սեյրան Օհանյանը զինծառայողներին է ներկայացրել նաև զինված ուժերում կատարվող բարեփոխումները, խոսել է հրամանատար-զինվոր փոխհարաբերությունների, հակառակորդի որդեգրած ագրեսիվ ու մտացածին քաղաքականության մասին:

Peaceful and safe service to our national protectors
24 October, 2014 00:00Today, the Minister of Defense of the Republic of Armenia, Mr. Seyran Ohanyan visited one of the military units subordinate to the 4th Army Corps.
The Minister of Defense toured the unit area, spoke with the military personnel, and inquired about the daily lives of conscript soldiers, including the social and domestic conditions, and also inspected the level of their tactical and professional knowledge concerning their military duties.
Within the framework of his visit, Mr. Seyran Ohanyan went to the armored vehicles repair base, visited the mechanized equipment storage warehouses, examined the ongoing activities, discussed the current issues with the command staff and made sure that instructions given out during the previous visits were appropriately followed. The Minister of Defense was presented with the thorough reconstruction works carried out within the military unit.
The Defense Minister also attended the opening ceremony of the new military vehicle’s park with its exclusive features.
Mr. Seyran Ohanyan spoke in front of lined soldiers in the parade square of the military unit, extended his congratulations for the opening of the new military vehicle’s park and also for assuming the military patrol duty, and wished a peaceful and safe service to all conscript soldiers and officers. The Minister of Defense noted that the accurate realization of a sentry’s duty is a crucial component for combat issues, which, every brave serviceman should be aware of.
Minister Ohanyan also presented the current reforms within the armed forces to the conscript soldiers and spoke about the relationship between commanders and soldiers, as well as the aggressive policy adopted by the enemy.