Խաղաղ և անվտանգ ծառայություն հայրենիքի պաշտպաններին
24 Հոկտեմբերի, 2014 00:00Հոկտեմբերի 24-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը աշխատանքային այցով եղել է 4-րդ բանակային զորամիավորման ենթակայության զորամասերից մեկում:
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավար Սեյրան Օհանյանը շրջայց է կատարել զորամասի տարածքում, զրուցել է զինաձնակազմի հետ, հետաքրքրվել զինծառայողների առօրյայով, սոցիալ-կենցաղային պայմաններով, ստուգել է նրանց պարտականությունների և մարտավարամասնագիտական գիտելիքների իմացության մակարդակը:
Այցի շրջանակում Սեյրան Օհանյանը եղել է զրահատեխնիկայի նորոգման բազայում, զրահատանկային տեխնիկայի պահպանման պահեստներում, հետևել է ընթացիկ աշխատանքներին, հրամկազմի հետ քննարկել է առկա խնդիրները, ինչպես նաև ստուգել է նախորդ այցերի ժամանակ տրված ցուցումների կատարման ընթացքը: Պաշտպանության նախարարին են ներկայացվել զորամասի հիմնավոր վերակառուցման աշխատանքները:
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը մասնակցել է նաև նոր ու բացառիկ հնարավորություններով ավտոհավաքակայանի բացման հանդիսավոր արարողությանը:
Սեյրան Օհանյանի շրջայցը համընկել է մարտական հերթապահության մեկնող ստորաբաժանումների ստուգատեսի հետ: Ելույթ ունենալով շարահրապարակում շարված զինծառայողների առջև և շնորհավորելով նոր ավտոհավաքակայանի բացման ու մարտական հերթափոխի ստանձնման կապակցությամբ` պաշտպանության նախարարը սպաներին ու զինվորներին մաղթել է խաղաղ և անվտանգ ծառայություն: Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը նշել է, որ մարտական հերթափոխի ճշգրիտ իրականացումը մարտական խնդրի կատարման կարևորագույն բաղադրիչներից է, ինչը պետք է քաջ գիտակցի հայրենիքի սահմանների պահպանությունն ստանձնող յուրանքանչյուր զինծառայող:
Սեյրան Օհանյանը զինծառայողներին է ներկայացրել նաև զինված ուժերում կատարվող բարեփոխումները, խոսել է հրամանատար-զինվոր փոխհարաբերությունների, հակառակորդի որդեգրած ագրեսիվ ու մտացածին քաղաքականության մասին:

Мирной и безопасной службы защитникам Родины
24 Октября, 2014 00:0024 октября министр обороны РА Сейран Оганян посетил с рабочим визитом одну из войсковых частей Четвёртого армейского корпуса РА.
Руководитель оборонного ведомства Сейран Оганян совершил обход территории войсковой части, побеседовал с личным составом, поинтересовался буднями военнослужащих, социально-бытовыми условиями, проверил уровень знания ими своих обязанностей и их тактико-профессиональных знаний.
В рамках визита Сейран Оганян побывал на базе ремонта бронетехники, на складах хранения бронетанковой техники, наблюдал за текущими работами, обсудил с командным составом имеющиеся проблемы, а также проверил ход исполнения данных во время предыдущих визитов указаний. Министру обороны были представлены работы по основательной перестройке войсковой части.
Руководитель оборонного ведомства также принял участие в торжественном мероприятии открытия нового автомобильного сборного пункта, имеющего исключительные возможности.
Обход Сейрана Оганяна совпал со смотром подразделений, отправляющихся на боевое дежурство. Выступая перед построенными на плацу военнослужащими и поздравляя их с открытием нового автомобильного сборного пункта и с принятием боевой смены, министр обороны пожелал офицерам и солдатам мирной и безопасной службы.
Руководитель оборонного ведомства отметил, что точное осуществление боевой смены является важнейшим компонентом выполнения боевой задачи, что должен хорошо осознавать каждый военнослужащий, заступающий на охрану границ Родины.
Также Сейран Оганян представил военнослужащим реформы, осуществляемые в вооружённых силах, поговорил о взаимоотношениях командир-солдат, о взятой противником на вооружение агрессивной и надуманной политике.