Հայաստանում են ԱՊՀ մասնակից պետությունների զինված ուժերի մասնագետները
Ի կատարումն ԱՊՀ պաշտպանության նախարարների խորհրդի 2014թ. աշխատանքային պլանի, ս.թ. հոկտեմբերի 21-ին Հայաստանի Հանրապետություն են ժամանել ԱՊՀ մասնակից պետությունների զինված ուժերի մասնագետները` հոկտեմբերի 22-ից 23-ը ԱՊՀ մասնակից պետությունների զինված ուժերի ստանդարտացման և չափագիտական ծառայությունների պետերի անդրանիկ արտագնա համադրման կոմիտեի նիստին և հավաքներին մասնակցելու նպատակով:
Համադրման կոմիտեի նիստի աշխատանքներին կմասնակցեն Բելառուսի, Ղազախստանի, Ղրղզստանի Հանրապետությունների, Ռուսաստանի Դաշնության զինված ուժերի մասնագետները և ԱՊՀ պաշտպանության նախարարների խորհրդի քարտուղարության ներկայացուցիչները, ովքեր միջոցառման օրակարգի համաձայն, կայցելեն նաև Երևանի չափագիտության ազգային ինստիտուտ:

В Армении находятся специалисты вооруженных сил государств-участников СНГ
22 Октября, 2014 00:00В соответствии с рабочим планом Совета министров обороны СНГ на 2014 год, 21 октября с.г. в Республику Армения прибыли специалисты вооружённых сил государств-участников СНГ с целью участия 22-23 октября в первом выездном заседании и сборах Координационного комитета начальников служб стандартизации и метрологии вооружённых сил государств-участников СНГ.
В заседании Координационного комитета примут участие специалисты вооружённых сил Республики Беларусь, Республики Казахстан, Республики Кыргызстан, Российской Федерации и представители секретариата Совета министров обороны СНГ, которые, согласно повестке мероприятия, посетят также Национальный институт метрологии в Ереване.