16 Հոկտեմբերի, 2014 00:00Հոկտեմբերի 16-ին ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանությունում անցկացվել է խորհրդակցություն` ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ Արա Նազարյանի ղեկավարությամբ:
Խորհրդակցության ընթացքում հաշվետու զեկույցով հանդես եկավ ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանության պետ, գնդապետ Սամվել Ղուկասյանը, ներկայացնելով 2014թ. 9 ամիսների ընթացքում ռազմական ոստիկանության կողմից իրականացված գործունեության արդյունքները:
ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ Ա.Նազարյանի կողմից կարևորվեց հաշվետու ժամանակահատվածում ռազմական ոստիկանության և զորամասերի հրամանատարության հետ համագործակցության շնորհիվ արձանագրված առաջընթացը, այն է` նշված ժամանակահատվածում նախորդ տարվա համեմատ զորամասերում տեղի ունեցած դեպքերի և պատահարների քանակի նվազումը:
Զորամասերում կարգապահության մակարդակը բարձրացնելու համար շեշտադրվել է շարունակել համատեղ աշխատանքները զինծառայողների շրջանում միջանձնյա կանոնադրային հարաբերությունների պահպանման, զորամասերում արատավոր բարքերի ներթափանցումը կանխելու, ինչպես նաև տնտեսական հանցագործությունների մասով մշտապես իրականացնել համապատասխան միջոցառումներ զորամասերում զինվորական ունեցվածքի չարաշահումների նախականխման, կանխման և բացահայտման ուղղությամբ: Բացի այդ, տրվեցին ցուցումներ 2014թ. ձմեռային զորակոչի ընթացքում ռազմական ոստիկանության կողմից պատշաճ կերպով գործընթացին մասնակցելու նպատակով անհրաժեշտ նախապատրաստական աշխատանքներ իրականացնել համար:

16 October, 2014 00:00On October 16, a consultation meeting was held in the RA military police department, presided by RA Deputy Defence Minister Ara Nazaryan.
During the consultation, Chief of Military Police of the Ministry of Defence of the Republic of Armenia, Samvel Ghukasyan delivered a report on the results of activities carried out by the military police throughout the last 9 months of 2014.
RA Defence Deputy Minister Ara Nazaryan stressed the importance of the progress made during the accounting period, due to the collaboration between the military police and the command staff of military units. The progress is mostly emphasized by this year’s decrease in the number of accidents and incidents, compared to last year.
In order to raise the level of discipline in military units it is necessary to continue the course of joint activities to insure the statutory protection of the relationship amongst conscript soldiers, to prevent harmful behaviour within military units and also to implement appropriate measures against economic crimes, in order to detect and avert the abuse of military assets. Furthermore, the military police were given a set of instructions for this winter’s soldier recruitment process, to properly carry out the necessary preparatory work.