16 Հոկտեմբերի, 2014 00:00Հոկտեմբերի 16-ին ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանությունում անցկացվել է խորհրդակցություն` ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ Արա Նազարյանի ղեկավարությամբ:
Խորհրդակցության ընթացքում հաշվետու զեկույցով հանդես եկավ ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանության պետ, գնդապետ Սամվել Ղուկասյանը, ներկայացնելով 2014թ. 9 ամիսների ընթացքում ռազմական ոստիկանության կողմից իրականացված գործունեության արդյունքները:
ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ Ա.Նազարյանի կողմից կարևորվեց հաշվետու ժամանակահատվածում ռազմական ոստիկանության և զորամասերի հրամանատարության հետ համագործակցության շնորհիվ արձանագրված առաջընթացը, այն է` նշված ժամանակահատվածում նախորդ տարվա համեմատ զորամասերում տեղի ունեցած դեպքերի և պատահարների քանակի նվազումը:
Զորամասերում կարգապահության մակարդակը բարձրացնելու համար շեշտադրվել է շարունակել համատեղ աշխատանքները զինծառայողների շրջանում միջանձնյա կանոնադրային հարաբերությունների պահպանման, զորամասերում արատավոր բարքերի ներթափանցումը կանխելու, ինչպես նաև տնտեսական հանցագործությունների մասով մշտապես իրականացնել համապատասխան միջոցառումներ զորամասերում զինվորական ունեցվածքի չարաշահումների նախականխման, կանխման և բացահայտման ուղղությամբ: Բացի այդ, տրվեցին ցուցումներ 2014թ. ձմեռային զորակոչի ընթացքում ռազմական ոստիկանության կողմից պատշաճ կերպով գործընթացին մասնակցելու նպատակով անհրաժեշտ նախապատրաստական աշխատանքներ իրականացնել համար:

16 Октября, 2014 00:0016 октября в военной полиции МО РА прошло совещание под председательством заместителя министра обороны РА Ара Назаряна.
В ходе совещания с отчетным докладом выступил начальник военной полиции МО РА полковник Самвел Гукасян, представив результаты деятельности военной полиции за 9 месяцев 2014 года.
Ара Назарян отметил важность прогресса, достигнутого за отчётный период благодаря сотрудничеству военной полиции и командования войсковых частей - за указанный период по сравнению с предыдущим годом сократилось количество происшествий и несчастных случаев.
Для повышения уровня дисциплины в военных частях, было поручено продолжить совместные работы в направлении сохранения уставных межличностных отношений в среде военнослужащих, предотвращения проникновения в войсковые части порочных нравов, а также по части экономических преступлений постоянно осуществлять соответствующие мероприятия по профилактике, предотвращению и раскрытию злоупотреблений вонным имуществом.
Кроме того, были даны указания по осуществлению необходимых подготовительных работ с целью участия военной полиции на должном уровне в процессе организации зимнего призыва 2014 года.