15 Հոկտեմբերի, 2014 00:00Հոկտեմբերի 15-ին Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանն ընդունեց Հայաստանում գտնվող Ֆրանսիայի ԱԳՆ Մայրցամաքային Եվրոպայի գլխավոր դեպարտամենտի պետ Էրիկ Ֆուրնյեին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին երկկողմ համագործակցության ծրագրի շրջանակներում իրականացվող ռազմական կրթության, ռազմական բժշկության և խաղաղապահ գործողություններին վերաբերող մի շարք հարցեր:
Անդրադարձ կատարվեց նաև ԼՂՀ ՊԲ և Ադրբեջանի ԶՈւ շփման գծում և հայ-ադրբեջանական պետական սահմանագոտում տիրող օպերատիվ իրավիճակին, կարծիքներ փոխանակվեցին տարածաշրջանային անվտանգության հարցերի շուրջ: Կարևորվեց շփման գծում վստահության ամրապնդման ուղղությամբ ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահների կողմից առաջարկվող միջոցառումների իրագործումը` հրադադարի ռեժիմի խախտումների բացառման նպատակով:

15 October, 2014 00:00On October 15, RA First Deputy Minister Davit Tonoyan received Mr. Eric Fournier, Director at the Continental Europe Department of the French Foreign Ministry, who is currently located in Armenia.
During the meeting, the parties discussed the issues on the implementation of military education and military medicine, as well as a range of questions concerning the peacekeeping operations, within the framework of bilateral cooperation.
They also touched upon the current situation on the frontier between the NKR Defence Army and the Armed Forces of Azerbaijani, also the Armenian-Azerbaijani border, and exchanged views on regional security issues.
In the field of confidence-building procedures within the borderline, the co-chairs of the OSCE Minsk Group proposed the implementation of certain measures which will contribute to the elimination of ceasefire violations.