15 Հոկտեմբերի, 2014 00:00Ի կատարումն Հայաստանի Հանրապետության և Ռուսաստանի Դաշնության պաշտպանության նախարարների կողմից հաստատված երկկողմ համագործակցության 2014թ. պլանի, հոկտեմբերի 15-ին Հայաստան են ժամանել ՌԴ ԶՈւ ԳՇ Կազմզորահավաքային գլխավոր վարչության մասնագետները` արդարադատության գնդապետ Ա. Մարչենկուի ղեկավարությամբ:
Պատվիրակությունը ժամանել է զինված ուժերի համալրվածության կազմակերպման և դրա առանձնահատկությունների, նախազորակոչային տարիքի քաղաքացիների հաշվառման, ինչպես նաև զորահավաքային պատրաստության ոլորտի հարցերի համատեղ քննարկման նպատակով:

15 October, 2014 00:00In pursuance of the 2014 cooperation plan established by the Defence Ministers of the Republic of Armenia and the Russian Federation, on October 15, experts from the General Staff Mobilization Department of the General Staff of the Russian Armed Forces were located in Armenia.
The purpose of the delegation’s visit was to discuss the issues of complete organization in the Armed Forces with its characteristics, the pre-military age registration and the preparedness for mobilization.