15 Հոկտեմբերի, 2014 00:00Ի կատարումն Հայաստանի Հանրապետության և Ռուսաստանի Դաշնության պաշտպանության նախարարների կողմից հաստատված երկկողմ համագործակցության 2014թ. պլանի, հոկտեմբերի 15-ին Հայաստան են ժամանել ՌԴ ԶՈւ ԳՇ Կազմզորահավաքային գլխավոր վարչության մասնագետները` արդարադատության գնդապետ Ա. Մարչենկուի ղեկավարությամբ:
Պատվիրակությունը ժամանել է զինված ուժերի համալրվածության կազմակերպման և դրա առանձնահատկությունների, նախազորակոչային տարիքի քաղաքացիների հաշվառման, ինչպես նաև զորահավաքային պատրաստության ոլորտի հարցերի համատեղ քննարկման նպատակով:

15 Октября, 2014 00:00
Для выполнения утверждённого министрами обороны Республики Армения и Российской Федерации плана двустороннего сотрудничества на 2014 год, 15 октября в Армению прибыли специалисты Главного организационно-мобилизационного управления Генштаба ВС РФ под руководством полковника юстиции А. Марченко.
Делегация прибыла с целью совместного обсуждения вопросов, касающихся организации процесса комплектации вооружённых сил РА и его особенностей, учёта граждан допризывного возраста, а также сферы мобилизационной подготовки.