Քննարկվել են հայ-լեհական ռազմական համագործակցության զարգացումները
Հոկտեմբերի 14-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն ընդունել է ՀՀ պաշտպանության նախարարության հրավերով Հայաստանի Հանրապետությունում գտնվող Լեհաստանի Հանրապետության Սենատի անդամ, նախկին ազգային պաշտպանության նախարար Բոգդան Կլիխին:
Հանդիպման ընթացքում կողմերն անդրադարձել են պարոն Կլիխի` որպես Լեհաստանի ազգային պաշտպանության նախարար, պաշտոնավարման ավարտից հետո հայ-լեհական ռազմական համագործակցության ոլորտում տեղի ունեցած զարգացումներին և երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցերի: Սենատոր Բ.Կլիխը հոկտեմբերի 16-ին մասնակցելու է «Լյուբավա-Արմենիա» հայ-լեհական համատեղ ձեռնարկության բացման արարողությանը:

Discussions were held on the Armenian-Polish military developments
14 October, 2014 00:00On October 14, RA Minister of Defence Seyran Ohanyan received the Ambassador of the Republic of Poland to the Republic of Armenia, former Minister of National Defence, Bogdan Adam Klich.
During the meeting the parties referred to Mr.Klich as the Minister of National Defence of the Republic of Poland and discussed the developments and other matters of mutual interest in the framework of their military cooperation at the end of the officiating process.
On October 16, Senator B.Klich will attend the “Lyubava-Armenia” opening ceremony under the auspices of the Armenian-Polish joint venture.