Քննարկվել են հայ-լեհական ռազմական համագործակցության զարգացումները
Հոկտեմբերի 14-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն ընդունել է ՀՀ պաշտպանության նախարարության հրավերով Հայաստանի Հանրապետությունում գտնվող Լեհաստանի Հանրապետության Սենատի անդամ, նախկին ազգային պաշտպանության նախարար Բոգդան Կլիխին:
Հանդիպման ընթացքում կողմերն անդրադարձել են պարոն Կլիխի` որպես Լեհաստանի ազգային պաշտպանության նախարար, պաշտոնավարման ավարտից հետո հայ-լեհական ռազմական համագործակցության ոլորտում տեղի ունեցած զարգացումներին և երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցերի: Սենատոր Բ.Կլիխը հոկտեմբերի 16-ին մասնակցելու է «Լյուբավա-Արմենիա» հայ-լեհական համատեղ ձեռնարկության բացման արարողությանը:

Обсуждались вопросы армяно-польского военного сотрудничества
Министр обороны РА Сейран Оганян 14 октября принял находящегося в Армении по приглашению министерства обороны РА члена Сената Республики Польша, бывшего министра национальной обороны Богдана Клиха.
В ходе встречи стороны коснулись вопросов армяно-польского военного сотрудничества в период после завершения г-на Клиха работы на посту министра национальной обороны Польши и других вопросов, представляющих обоюдный интерес. Сенатор Б. Клих 16 октября примет участие в церемонии открытия армяно-польского совместного предприятия «Любава-Армения».