Ստորագրվել է հայ-հունական ռազմական համագործակցության 2015թ. պլանը
8 Հոկտեմբերի, 2014 00:00Հոկտեմբերի 7-ից 8-ը ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում անցկացվել են հայ-հունական ռազմական համագործակցության համակարգման ամենամյա խորհրդակցությունները ՀՀ պաշտպանության նախարարության պաշտպանական քաղաքականության վարչության և Հունաստանի Ազգային պաշտպանության գլխավոր շտաբի միջազգային համագործակցության վարչության ներկայացուցիչների մասնակցությամբ:
Միջոցառման ընթացքում քննարկվել են հայ-հունական ռազմական համագործակցության ներկայիս կարգավիճակին ու զարգացման հեռանկարներին առնչվող հարցեր:
Հոկտեմբերի 8-ին Հունաստանի Ազգային պաշտպանության գլխավոր շտաբի միջազգային համագործակցության վարչության պետ, ռազմածովային ուժերի բրիգադի գեներալ Ալեկսանդրոս Դիակոպուլոսին ընդունել է ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանը: Հանդիպման ընթացքում ամփոփվել են խորհրդակցությունների արդյունքները:
Հունական պատվիրակության այցի արդյունքում ստորագրվել է հայ-հունական ռազմական համագործակցության 2015թ. պլանը:

Подписан план армяно-греческого военного сотрудничества на 2015 год
В административном комплексе министерства обороны Армении 7-8 октября состоялись ежегодные консультации по координации армяно-греческого военного сотрудничества с участием представителей Управления оборонной политики МО РА и Управления международного сотрудничества Генштаба Национальной обороны Греции.
В ходе консультаций обсуждались вопросы, касающиеся нынешнего статуса и перспектив развития армяно-греческого сотрудничества в военной сфере. 8 октября начальника Управления международного сотрудничества Генштаба национальной обороны Греции бригадного генерала военно-морских сил Александроса Диакопулоса принял первый замминистра обороны Армении Давит Тоноян. В ходе встречи обсуждались итоги консультаций. По итогам визита греческой делегации подписан План армяно-греческого военного сотрудничества на 2015 год.