Ստորագրվել է հայ-բրիտանական ռազմական համագործակցության պլանը
Ս.թ. սեպտեմբերի 29-ից 30-ը ՀՀ պաշտպանության նախարարությունում անցկացվել են հայ-բրիտանական առաջին ռազմաքաղաքական քննարկումները ՀՀ պաշտպանության նախարարության պաշտպանական քաղաքականության վարչության և Միացյալ Թագավորության պաշտպանության նախարարության միջազգային համագործակցության վարչության ներկայացուցիչների մասնակցությամբ:
Միջոցառման ընթացքում քննարկվել են հայ-բրիտանական ռազմական համագործակցության ներկայիս ոլորտների զարգացմանն ու նոր նախաձեռնությունների առաջադրմանն առնչվող հարցեր: Սեպտեմբերի 30-ին տեղի է ունեցել քննարկումների արդյունքների ամփոփումը ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանի և ՀՀ-ում Միացյալ Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպան տիկին Քեթրին Լիչի մասնակցությամբ: Քննարկումների արդյունքում ստորագրվել է հայ-բրիտանական ռազմական համագործակցության 2015-2016թթ. պլանը:

The British-Armenian military cooperation plan was signed
30 September, 2014 00:00From September 29 to 30 the first ever British-Armenian military - political staff talks were held at the Ministry of Defence, RA, between representatives of the RA MoD Defence Policy Department and of the UK MoD Department of International Relations, NATO and Europe Policy.
During the staff talks participants discussed prospects of development in existing areas of the British-Armenian military cooperation, as well as new initiatives.
On September 30 outcomes of the staff talks were summarized in a meeting participated by First Deputy Minister Davit Tonoyan and Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary Catherine Leach.
The staff talks were concluded by the signing of the Armenian-British military cooperation plan for 2015-2016 .