Ստորագրվել է հայ-բրիտանական ռազմական համագործակցության պլանը
Ս.թ. սեպտեմբերի 29-ից 30-ը ՀՀ պաշտպանության նախարարությունում անցկացվել են հայ-բրիտանական առաջին ռազմաքաղաքական քննարկումները ՀՀ պաշտպանության նախարարության պաշտպանական քաղաքականության վարչության և Միացյալ Թագավորության պաշտպանության նախարարության միջազգային համագործակցության վարչության ներկայացուցիչների մասնակցությամբ:
Միջոցառման ընթացքում քննարկվել են հայ-բրիտանական ռազմական համագործակցության ներկայիս ոլորտների զարգացմանն ու նոր նախաձեռնությունների առաջադրմանն առնչվող հարցեր: Սեպտեմբերի 30-ին տեղի է ունեցել քննարկումների արդյունքների ամփոփումը ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանի և ՀՀ-ում Միացյալ Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպան տիկին Քեթրին Լիչի մասնակցությամբ: Քննարկումների արդյունքում ստորագրվել է հայ-բրիտանական ռազմական համագործակցության 2015-2016թթ. պլանը:

Подписан план армяно-британского военного сотрудничества на 2015-2016г.г.
В министерстве обороны РА29-30 сентября с.г. прошли первые армяно-британские военно-политические консультации с участием представителей управления оборонной политики министерства обороны РА и управления по международному сотрудничеству министерства обороны Объединенного Королевства.
В ходе мероприятия были обсуждены вопросы, касающиеся развития существующих сегодня областей армяно-британского военного сотрудничества и выдвижения новых инициатив. 30 сентября состоялось подведение итогоев обсуждений с участием первого заместителя министра обороны РА Давита Тонояна и Чрезвычайного и Полномочного посла Объединенного Королевства в РА госпожи Кэтрин Лич. В результате консультаций был подписан план армяно-британского военного сотрудничества на 2015-2016г.г.