12 Սեպտեմբերի, 2014 00:00Սեպտեմբերի 12-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն ընդունել է ՀՀ-ում Միացյալ Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպան տիկին Քեթրին Լիչին:
Տիկին Լիչը մասնակցել է ՀՀ պաշտպանության ռազմավարական վերանայման հերթական փուլի ընթացքում ՀՀ պաշտպանության նախարարության փորձագետների հետ ամերիկա-բրիտանական փորձագիտական խորհրդատվական խմբի անցկացրած խորհրդակցությունների արդյունքների ամփոփմանը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են պաշտպանության բնագավառում երկկողմ համագործակցությանը, ինչպես նաև ՆԱՏՕ-ի ձևաչափով պաշտպանական համագործակցությանն առնչվող հարցեր, մասնավորապես` Ուելսի գագաթաժողովի ընթացքում ՆԱՏՕ-ի կողմից նախաձեռնված նոր ձևաչափերի շրջանակներում:

12 Сентября, 2014 00:00Министр обороны Армении Сейран Оганян 12 сентября принял Чрезвычайного и Полномочного посла Объединенного Королевства в Армении г-жу Кетрин Лич.
Г-жа Лич участвовала в подведении итогов консультаций, проведенных американо-британской экспертной группой с экспертами министерства обороны РАв ходе очередного этапа стратегического пересмотра обороны Армении.
В ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся двустороннего сотрудничества в сфере обороны, а также оборонного сотрудничества в формате НАТО, в частности, в рамках новых форматов, инициированных НАТО во время саммита в Уэльсе.