10 Սեպտեմբերի, 2014 00:00Սեպտեմբերի 10-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ պարոն Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է ԳԴՀ դաշնային պաշտպանության նախարարության պատվիրակությանը, որը ս.թ. սեպտեմբերի 9-ից 10-ը Երևանում էր գտնվում ՀՀ պաշտպանության նախարարությունում հայ-գերմանական երկկողմ ռազմական համագործակցության բանակցություններին մասնակցելու նպատակով:
Հանդիպումների և բանակցությունների արդյունքում ամփոփվել են 2014թ. երկկողմ համագործակցության ծրագրի արդյունքներն և ձեռքբերումները, մշակվել է 2015թ. հայ-գերմանական ռազմական համագործակցության ծրագրի նախագիծը:
Կողմերը բարձր են գնահատել վերջին տարիներին համագործակցության բնագավառում կատարված աշխատանքը, այն պայմանականորեն բաժանելով երեք ուղղությունների` աջակցություն ՀՀ պաշտպանական բարեփոխումներին, ռազմական կրթություն և համատեղ մասնակցություն Աֆղանստանում միջազգային կայունության ապահովման գործողություններին:
Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել պահպանել համագործակցության զարգացման դինամիկան` փոխգործակցելիության հաստատված մակարդակը զարգացնելու նպատակով:

10 September, 2014 00:00
On the 10th of September, First Deputy Minister of the Republic of Armenia, Davit Tonoyan received the delegation of the Federal Ministry of Defence of Germany which was in Yerevan from September 9 to 10 to partake in negotiations with the Ministry of Defence on the Armenian-German bilateral military cooperation.
In the result of meetings and negotiations, outcomes and achievements of bilateral cooperation in the year of 2014 were summarized and the action plan of the Armenian-German military cooperation for 2015 was drafted. Both sides highly valued the implemented activities in the scope of the cooperation throughout the recent years tentatively classifying them into three dimensions: contribution to Armenia in defense reforms of Armenia, military education and training, and joint participation in stability operations in Afghanistan. The parties agreed to maintain the existing dynamics of cooperation to further enhance the interoperability level.