«Տանկային բիաթլոն-2014» մրցույթի եզրափակիչ փուլում հայ տանկիստները գրավել են երկրորդ տեղը
Ռուսաստանի Դաշնությունում` մերձմոսկովյան «Ալաբինո» ուսումնական զորավարժարանում այսօր` օգոստոսի 16-ին, կայացել է «Տանկային բիաթլոն-2014» միջազգային մրցումների եզրափակիչ փուլը:
«Տանկային բիաթլոն-2014»-ի եզրափակիչ փուլում մրցում էին նախորդ օրերի արդյունքներով 1-ից 4-րդ տեղեր գրաված երկրների` Ռուսաստանի, Ղազախստանի, Չինաստանի և Հայաստանի զինված ուժերի տանկային անձնակազմերը: Եզրափակիչ փուլի արդյունքներով հայ տանկիստները, արձանագրելով բարձր ցուցանիշներ, գրավել են երկրորդ տեղը` զիջելով Ռուսաստանի հավաքականին: 3-րդ և 4-րդ տեղերը զբաղեցրել են Չինաստանի ու Ղազախստանի տանկային անձնակազմերը: «Տանկային բիաթլոն-2014» միջազգային մրցումներին մասնակցել են 12 պետությունների` Հայաստանի, Ռուսաստանի, Անգոլայի, Բելառուսի, Վենեսուելայի, Հնդկաստանի, Ղազախստանի, Ղրղզստանի, Չինաստանի, Քուվեյթի, Մոնղոլիայի, Սերբիայի տանկային 36 անձնակազմերը: Միջազգային մրցույթին մասնակցած հայ տանկիստները հայրենիք կվերադառնան վաղը` օգոստոսի 17-ին: «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանում օգոստոսի 17-ին, ժամը 16.30-ին տեղի կունենա դիմավորման հանդիսավոր արարողություն, որին կմասնակցեն բարձրաստիճան զինվորականներ, երիտասարդական և հասարակական կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ, տանկիստների հարազատները: Դիմավորման հանդիսավոր միջոցառմանը մասնակցել ցանկացողների համար ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը տրամադրել է ավտոբուսներ, որոնք կմեկնեն ԵԿՄ վարչական շենքի մոտից օգոստոսի 17-ին, ժամը 15.30-ին:

Команда Армении завоевала второе место на «Танковом биатлоне 2014»
На подмосковном учебном полигоне «Алабино» сегодня, 16-го августа состоялся финальный тур международных соревнований «Танковый биатлон-2014». На заключительном этапе «Танкового биатлона-2014» состязались танковые экипажи стран, занявших по показателями предыдущих дней с 1-го по 4-е места.
По его результатам армянские танкисты, продемонстрировав высокие показатели, заняли второе место, уступив сборной России. 3-е и 4-е места заняли танковые экипажи Китая и Казахстана. В международных соревнованиях «Танковый биатлон- 2014» участвовали 36 танковых экипажей из 12 стран мира: России, Армении, Анголы, Беларуси, Венесуэлы, Индии, Казахстана, Кыргызстана, Китая, Кувейта, Монголии и Сербии. Более 20 государств направили сюда своих наблюдателей. Принявшие участие в международных соревнованиях армянские танкисты вернутся на Родину завтра, 17-го августа. В международном аэропорту «Звартноц» 17-го августа в 16.30 состоится торжественная церемония встречи, в которой примут участие высокопоставленные военные, представители молодежных и общественных организаций, родные танкистов.