20 Հունիսի, 2014 00:00
Հունիսի 17-19-ին ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-գնդապետ Յուրի Խաչատուրովի գլխավորած պատվիրակությունը Բուլղարիայի մայրաքաղաք Սոֆիայում մասնակցել է Հյուսիսատլանտյան Դաշինքի Վերափոխումների ռազմավարական հրամանատարության հովանու ներքո անցկացված ՆԱՏՕ-ի ռազմական գործընկերների ամենամյա ռազմավարական համաժողովին:
«ՆԱՏՕ և Գործընկերներ» խորագրով համաժողովը, որը նախագահել է ՆԱՏՕ֊ի Վերափոխումների դաշնակցային հրամանատար, գեներալ Ժան Պոլ Պալոմերոսը (Ֆրանսիայի ՌՕՈւ), նպատակաուղղված է ինչպես ՆԱՏՕ֊ի և Գործընկեր երկրների միջև համագործակցության ամրապնդման հարցերի քննարկմանը, այնպես էլ միջազգային անվտանգության նորահայտ մարտահրավերների և դրանց համատեղ լուծումների որոնման շուրջ կարծիքների փոխանակմանը:

20 Июня, 2014 00:0017-19 июня возглавляемая начальником Главного штаба Вооружённых Сил РА генерал-полковником Юрием Хачатуровым делегация министерства обороны РА приняла участие в ежегодной стратегической конференции военных партнёров Североатлантического альянса, состоявшейся в столице Болгарии г. Софии под патронажем Стратегического командования преобразований НАТО.
Прошедшая под заголовком «НАТО и партнеры» конференция, на которой председательствовал Союзный командующий преобразованиями НАТО генерал Жан Поль Паломерос (ВВС Франции), направлена как на обсуждение вопросов сотрудничества мевду НАТО и странами-партнёрами, так и на обмен мнениями относительно новоявленных вызовов международной безопасности и путей их решения.