Ռազմաբժշկական ֆակուլտետը 20 տարեկան է
Հունիսի 6-ին Մ. Հերացու անվան բժշկական համալսարանում հանդիսավորությամբ նշվել է ռազմաբժշկական ֆակուլտետի կազմավորման 20-րդ տարեդարձը:
Հանդիսավոր միջոցառմանը ներկա էին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը, կրթության և գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանը, առողջապահության նախարար Արմեն Մուրադյանը, նորաստեղծ «Զինվորական բժիշկների հայկական ասոցիացիայի», համալսարանի պրոֆեսորադասախոսական կազմի, պաշտպանության և առողջապահության ոլորտի մի շարք այլ ներկայացուցիչներ: Երևանի պետական բժշկական համալսարանի` 1994 թվականին կազմավորված ռազմաբժշկական ֆակուլտետը տարիների հոլովույթում հաջողությամբ է կատարել իր առջև դրված խնդիրը, այն է` զինված ուժերի համար պատրաստել գիտակ ու հմուտ ռազմական բժիշկներ: Պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն իր ելույթում ևս մեկ անգամ արժևորեց բուժծառայողների դերն ինչպես պատերազմի ժամանակ, այնպես էլ խաղաղ պայմաններում£ Ռազմական բժիշկների աշխատանքը կրկնակի պատասխանատու է, քանի որ նրանց վիճակված է բուժօգնություն ցույց տալ հայոց բանակի զինվորին, բարձր պահել նրա մարտական վիճակը: Դիմելով ռազմաբժշկական ֆակուլտետի սաներին, Սեյրան Օհանյանը հորդորեց, որ նրանք արդյունավետ օգտագործեն ուսման տարիների ընձեռած հնարավորությունները, յուրացնեն այն ամենը, ինչ անհրաժեշտ է լինելու գործունեության հետագա տարիներին: Ռազմաբժշկական ֆակուլտետի կազմավորման 20-րդ տարեդարձի կապակցությամբ ոլորտի մի խումբ ներկայացուցիչների պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը պարգևատրել է գերատեսչական մեդալներով, պատվոգրերով և արժեքավոր նվերներով:

Военно-медицинскому факультету 20 лет
6 Июня, 2014 00:006 июня в Ереванском государственном медицинском университете было торжественно отмечено 20-летие основания военно-медицинского факультета.
На мероприятии присутствовали министр обороны РА Сейран Оганян, министр образования и науки Армен Ашотян, министр здравоохранения Армен Мурадян, представители вновь созданной «Армянской ассоциации военных врачей», профессорско-преподавательского состава университета, другие представители обороны и здравоохранения.
Образованный в 1994г. военно-медицинский факультет Ереванского государственного медицинского университета за прошедшие годы с успехом выполнял поставленные перед ним задачи, выпуская умелых и способных военных врачей для вооруженных сил.
Министр обороны Сейран Оганян в своем выступлении еще раз отметил важную роль медицинских работников как на войне, так и в мирное время. Работа военных врачей ответственна вдвойне, поскольку им суждено оказывать медпомощь солдату армянской армии, поддерживать его боеспособность на высоком уровне.
Обращаясь к курсантам военно-медицинского факультета, Сейран Оганян призвал их эффективно использовать возможности, данные им в годы учебы, усваивать все то, что будет необходимо в последующие годы.
В связи с 20-летием образования военно-медицинского факультета руководитель оборонного ведомства наградил ряд представителей военной медицины медалями, почетными грамотами и ценными подарками.