ՀՀ ՊՆ պատվիրակությունը մասնակցել է Միջազգային անվտանգության երրորդ համաժողովին
Մայիսի 23-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանի գլխավորած պատվիրակությունը մասնակցել է Մոսկվայում կայացած Միջազգային անվտանգության երրորդ համաժողովին:
Համաժողովի աշխատանքի շրջանակներում Սեյրան Օհանյանն երկկողմ հանդիպումներ է ունեցել նաև իր գործընկերների հետ: Մասնավորապես, Իրանի Իսլամական Հանրապետության պաշտպանության և զինված ուժերի աջակցման նախարար, բրիգադի գեներալ Հոսեյն Դեհղանի հետ հանդիպման ընթացքում քննարկվել են միջազգային և տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող խնդիրներ: ՌԴ պաշտպանության նախարար, բանակի գեներալ Սերգեյ Շոյգույի հետ հանդիպման ընթացքում քննարկվել են երկկողմ ռազմական և ռազմատեխնիկական համագործակցության մի շարք օրակարգային հարցեր: Երկու պետությունների պաշտպանական գերատեսչությունների ղեկավարներն ստորագրել են «Հայաստանի Հանրապետության Կառավարության և Ռուսաստանի Դաշնության Կառավարության միջև 2012 թվականի հոկտեմբերի 3-ի` Հայաստանի Հանրապետության Կառավարության և Ռուսաստանի Դաշնության Կառավարության միջև Հայաստանի Հանրապետության տարածքում ռուսաստանյան ռազմակայանի տեղաբաշխման կետերի մասին արձանագրության մեջ փոփոխություններ կատարելու մասին» թիվ 1 Արձանագրությունը:

Делегация МО РА приняла участие в III-ей конференции по международной безопасности
23 мая возглавляемая министром обороны Армении Сейраном Оганяном делегация приняла участие в Третьей конференции по международной безопасности, прошедшей в Москве.
В рамках конференции С. М. Оганян также провёл двусторонние встречи со своими коллегами, в ходе которых были обсуждены вопросы, касающиеся международной и региональной безопасности. В частности, подобные вопросы были обсуждены в ходе встречи с министром обороны и содействия вооружённым силам Исламской Республики Иран бригадным генералом Хосейном Дехганом. В ходе встречи с министром обороны Российской Федерации генералом армии Сергеем Шойгу был обсуждён ряд стоящих в повестке дня двусторонних вопросов военного и военно-технического сотрудничества. Руководители оборонных ведомств двух стран подписали Протокол №1 «О внесении изменений в Протокол между Правительством Республики Армении и Правительством Российской Федерации о пунктах размещения российской военной базы на территории Республики Армении от 3 октября 2012 года».