16 Մայիսի, 2014 00:00Մայիսի 16-ին ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն ընդունեց ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովին, Ջեյմս Ուորլիքին և Ժակ Ֆորին: Հանդիպմանը ներկա էր նաև ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրշչիկը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվեց ԼՂ հակամարտության կողմերի շփման գծում տիրող իրավիճակը, համանախագահների հետ նույն ձևաչափով ս.թ. փետրվարի 5-ի հանդիպումից ի վեր տեղի ունեցած զարգացումները: ՀՀ պաշտպանության նախարարը ներկայացրեց շփման գծում տեղի ունեցած հիմնական պատահարները, ինչպես նաև լարվածության թուլացման և փոխվստահության հաստատման հեռանկարների մասին իր նկատառումները: Կարևորելով Մինսկի խմբի համանախագահների հետ արդեն ավանդույթ դարձած հանդիպումները, Սեյրան Օհանյանն ավելացրեց, որ հակամարտության կարգավորման շուրջ ցանկացած քաղաքական որոշում պետք է ամրապնդված լինի ռազմական ոլորտի հիմնավորված մասնագիտական ու փորձագիտական եզրակացություններով:
Հանդիպման ընթացքում դեսպան Ժակ Ֆորը, որպես իրեն փոխարինող ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ֆրանսիացի համանախագահ, ներկայացրեց Պիեռ Անդիոյին:

16 May, 2014 00:00On May 16, Defence Minister Seyran Ohanyan received the OSCE Minsk Group co-chairs, Ambassadors Igor Popov, James Warlick and Jacques Faure: Meeting was also attended by the Personal Representative of the Chairperson-in-Office, Ambassador Andrzej Kasprzyk.
During the meeting, the situation on the contact line of the sides of Nagorno-Karabakh conflict as well as the developments after the meeting on 5th of February, within the same framework, were on the discussion agenda. The ARM Defence Minister presented main incidents that took place on the contact line, as well as his consideration on the weakening of tension and the prospects of establishment of mutual trust between the sides. Seyran Ohanyan emphasized the role of the traditional meetings with the OSCE Minsk Group co-chairs and noted that any political decision on conflict resolution should be strengthened and consolidated by the professional and expertise conclusions from the military field.
During the meeting, the French co-chair of the OSCE Minsk Group, Ambassador Jacques Faure, presented Pierre Andrieu, who replaces him as co-chair of the OSCE Minsk Group.