7 Ապրիլի, 2014 00:00
ԱՊՀ մասնակից պետությունների պաշտպանության նախարարների խորհրդի (ՊՆԽ) 2014թ. Աշխատանքային պլանի համաձայն և տարածաշրջանում վստահության մթնոլորտի ձևավորմանը ուղղված քայլեր ձեռնարկելու նպատակով, ՀՀ Պաշտպանության նախարարությունը ծրագրել էր ՀՀ ԶՈւ պատվիրակության գործուղումը Բաքու` Անկախ պետությունների համագործակցության մասնակից պետությունների ԶՈւ շտաբերի պետերի կոմիտեի հերթական նիստին մասնակցելու նպատակով:
Պատվիրակության երթուղին դեպի միջոցառման անցկացման վայրը և հետ նախատեսում էր տարանցում Մոսկվայով, որտեղ և ժամանել են ՀՀ ԶՈւ ներկայացուցիչները ս.թ. ապրիլի 7-ին: Չնայած ԱՊՀ ՊՆԽ քարտուղարի կողմից հրավերի, նաև` Ադրբեջանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությանն ուղղված պաշտոնական ծանուցման առկայությանը, ընդունող կողմը չի հաստատել հայկական պատվիրակությունն ընդունելու իր պատրաստականությունը և շահագռգռվածությունը, ինչի հետևանքով պատվիրակության մեկնումը Մոսկվայից Բաքու չեղյալ է համարվել:

7 April, 2014 00:00In accordance with the Work Plan of the Council of Defense Ministers of CIS member states of 2014., and for the purpose of taking steps aimed at creating confidence-building measures in the region, ARM Defense Minister has planned a working trip of the ARM Armed Forces delegation in Baku to attend the regular meeting of the Joint Chiefs of Staff of the member states of CIS.
Delegation route to the venue and a return were provided through transit in Moscow, where the representatives of the Armenian Armed Forces arrived on 7th of April. Despite of an invitation from the Secretary of CIS Defence Ministers Council, as well as a formal notice sent to the Ministry of Defence of the Republic of Azerbaijan, the host nation has not confirmed their interest and willingness to provide reception of the Armenian delegation. Thereby delegations’ departure from Moscow to Baku was canceled.