Հաջողության գրավականը ֆիզիկական պատրաստվածությունը, համախմբվածությունն ու ընկերասիրությունն են
1 Ապրիլի, 2014 00:00Մարտի 31-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը հանդիպել է ՀՀ ՊՆ Մոնթե Մելքոնյանի անվան ռազմամարզական վարժարանի հրամկազմին և վարժարանի այն սաներին, ովքեր մասնակցել են ՌԴ Պերմ քաղաքում փետրվար ամսին կայացած «Պատանի հայրենասերներ» 12-րդ միջազգային մրցույթ-հավաքին և տարբեր պետություններ ներկայացնող 28 թիմերի շարքում զբաղեցրել 1-ին պատվավոր հորիզոնականը:
Մինչ հանդիպումը ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանը հետաքրքրվել է, թե ո՞րն է միջազգային մրցույթում վարժարանի թիմի արձանագրած հաջողության գաղտնիքը: Հարցին ի պատասխան` վարժարանի պետ, գնդապետ Վիտալի Ոսկանյանը նշել է, որ հայ պատանիների հաջողության գրավականը ֆիզիկական բարձր պատրաստվածությունը, համախմբվածությունն ու ընկերասիրությունն են: Վարժարանում ձեռք բերած գիտելիքները, հմտությունն ու կոփվածությունը սաներին թույլ են տալիս պատվով հաղթահարել ցանկացած առաջադրանք:
Վարժարանի սաների հետ զրույցում Սեյրան Օհանյանն անչափ կարևորել է նրանց արձանագրած հաջողությունները և, ընդհանուր առմամբ, բարձր է գնահատել ռազմամարզական կրթօջախի դերը բանիմաց, հմուտ զինվորականների պատրաստման գործում: Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը փաստել է, որ վարժարանն օր օրի կատարելագործվում է, ինչի ապացույցը միջազգային ասպարեզում սաների մշտապես ցուցաբերած բարձր արդյունքներն են:
Մաղթելով նորանոր հաջողություններ` Սեյրան Օհանյանը «Պատանի հայրենասերներ» մրցույթին մասնակցած վարժարանի սաներին պարգևատրել է արժեքավոր նվերներով:

Залог успеха – физическая подготовка, сплоченность и преданность друзьям
1 Апреля, 2014 00:0031-го марта министр обороны Армении Сейран Оганян встретился с командным составом Военно-спортивного училища им. Монте Мелконяна МО РА и теми курсантами училища, которые приняли участие в прошедшем в феврале 12-ом международном сборе «Юные патриоты» в Перми и заняли первое место среди 28 команд различных государств.
До встречи первый заместитель министра обороны Давид Тоноян поинтересовался секретом успеха команды училища в международном соревновании. Отвечая на вопрос, начальник училища полковник Виталий Восканян отметил, что залогом успеха армянских юношей явились высокая физическая подготовленность, сплочённость и преданность друзьям. Приобретённые в училище знания, навыки и закалка позволяют курсантам выполнять с честью любую поставленную перед ними задачу.
В беседе с курсантами училища Сейран Оганян отметил «безмерную важность» их успехов и в целом высоко оценил роль военно-спортивного училища в деле подготовки компетентных, умелых военнослужащих. Руководитель оборонного ведомства заявил, что училище день ото дня совершенствуется, свидетельством чему являются постоянно проявляемые высокие результаты на международной арене.
Пожелав новых успехов, Сейран Оганян наградил ценными подарками курсантов, победивших в соревновании «Юные патриоты».