Ընթանում են մեկշաբաթյա դասընթացներ
Ս.թ. փետրվարի 24-ից ՀՀ ՊՆ ենթասպաների դպրոցում մեկնարկել է ամերիկյան հրահանգիչների կողմից ամերիկյան սերժանտների պատրաստության ծրագրով անցկացվող մեկշաբաթյա խտացված դասընթացը:
Դասընթացն անցկացվում է ՀՀ ԶՈՒ պայմանագրային սերժանտների հերթական հոսքի պատրաստության չորսամսյա ծրագրի շրջանակներում և նախատեսվում է հետագայում ևս նմանատիպ դասընթացների ընդգրկումը նշված ծրագրում: Նշված դասընթացը ամերիկյան սերժանտների պատրաստության ծրագրի մաս է կազմում և դրա շրջանակներում ՀՀ ԶՈՒ պայմանագրային սերժանտները պատրաստվում են որպես կրտսեր հրամանատարներ և ձեռք են բերում առաջնորդի հմտություններ` ծանոթանալով ԱՄՆ սերժանտների ֆիզիկական պատրաստության, տեղանքում կողմնորոշման, փոքր ստորաբաժանումներով մարտավարության, մարտական հրամանների կազմման հիմունքներին և այլն: Դասընթացի մասնակիցներին ավարտական հավաստագրերի հանձնման հանդիսավոր արարողությունը կայանալու է մարտի 1-ին` ՀՀ ՊՆ ենթասպաների դպրոցում:

Стартовали недельные курсы
24 февраля в Школе прапорщиков министерства обороны РА стартовал недельный уплотненный курс по программе подготовки американских сержантов, который проводят американские инструкторы.
Курс проводится в рамках 4-месячной программы по подготовке очередного потока сержантов-контрактников ВС РА. Предусматривается включение подобных семинаров в указанную программу и в будущем. Указанный курс является частью программы подготовки сержантов армии США; в ходе семинара сержанты-контрактники ВС РА проходят переподготовку на младших командиров, приобретают навыки лидеров, знакомясь с основами физической подготовки сержантов США, ориентирования на местности, тактики малых подразделений, составления боевых команд и др. Торжественная церемония вручения сертификатов о прохождении учебного курса его слушателям состоится 1-го марта в Школе прапорщиков МО РА.