Հարգանքի տուրք հայ սպայի հիշատակին
Բուդապեշտում գազանաբար սպանված ՀՀ զինված ուժերի սպա Գուրգեն Մարգարյանի մահվան 10-րդ տարելիցի կապակցությամբ փետրվարի 19-ին նրա հուշակոթողին է այցելել ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը և հարգանքի տուրք մատուցել հայ սպայի հիշատակին։
«10 տարի է անցել, և մենք եկել ենք, որ հարգանքի տուրք մատուցենք հայ սպային։ Մեր սպային սպանել են միայն նրա համար, որ նա հայ է, և ոճրագործն էլ խոստովանել է, որ ինքը պատրաստվել է հայ սպանելու համար»,-ասել է Սեյրան Օհանյանը: ՀՀ պաշտպանության նախարարն այցելել է նաև «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոն, ծաղիկներ դրել Գուրգեն Մարգարյանի շիրիմին: Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարն այդուհետ այցելել է նաև Գուրգեն Մարգարյանի ընտանիքին, զրուցել ծնողների հետ։

Дань уважения памяти армянского офицера
В связи с 10-ой годовщиной смерти зверски убитого в Будапеште офицера Вооруженных Сил РА Гургена Маргаряна 19 февраля его мемориальный монумент посетил министр обороны РА Сейран Оганян и воздал дань уважения памяти армянского офицера.
«Десять лет прошло, и мы пришли, чтобы воздать дань уважения армянскому офицеру. Нашего офицера убили только-лишь потому, что он был армянином, и злодей также признался, что он подготовился для убийства армянина», сказал Сейран Оганян. Министр обороны посетил также воинский пантеон «Ераблур», возложил цветы на могилу Гургена Маргаряна.